‘Rüya Dedektifi’ konulu söyleşi ve imza günü programına katılan Yazar Bülent Ata, “Hangi okulları bitirdiğiniz ya da hangi mesleği yapmış olduğunuz önemli değildir. Önemli olan üretmektir. Üretmek için bol bol okumalıyız. Ancak özgün ürünler üreterek başarılı olabiliriz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Şubat Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında ‘Rüya Dedektifi’ konulu söyleşi ve ardından imza günü programı gerçekleştirildi. Programa ‘Rüya Dedektifi’ kitabının yazarı Bülent Ata konuşmacı olarak katıldı. Sapanca Anadolu Lisesi ve Faik Baysal Kütüphanesi’nde gerçekleşen programlarda Ata, öğrencilerin ve Sakaryalı kültür sanat dostlarının sorularını cevaplayıp, ardından katılımcılar için kitabını imzaladı.

TRT’de uzun yıllar yöneticilik
Çocuk Edebiyatı alanında özgün eserleriyle tanınan Bülent Ata, “Ben ortalama yaşam standartlarına sahip memur bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim. Babam hep tıp fakültesini kazanıp, doktor olmamı isterdi. Ama ben meslek lisesi okuyordum ve Tıp Fakültesini kazanamayacağımı babama bir türlü söyleyemedim. Lise yıllarımda matematik dersinden kaldım. İnat ettim çok çalışıp matematik öğretmeni olmaya karar verdim. Bir gün arkadaşımın tavsiyesi üzerine TRT sınavlarına girdim ve TRT’de uzun yıllar yönetici olarak farklı birimlerde görev yaptım” diye konuştu.

Önemli olan üretmektir
Ata, “Kendimi bulduğum bu yolda hayallerimden ve mücadele etmekten hiç vazgeçmedim. Zaten hiçbir zaman yapamam diye pes etmedim. Sizlerde vazgeçmeyin. Çünkü hangi okulları bitirdiğiniz ya da hangi mesleği yapmış olduğunuz önemli değildir. Önemli olan üretmektir. Üretmek için bol bol okumalıyız. Hayal etmeliyiz. Sizlere tavsiyem spor yapın, çeşitli temaları olan kulüplere gidin, şiir yazın. Hayatınız için mesleğinizden ayrı bir disiplin edinin. Edindiğiniz disiplinleri işinize ve özel hayatınıza yansıtın. Çünkü ancak özgün ürünler üreterek başarılı olabiliriz” diye konuştu.