Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Şubat Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında ‘Obez Çocuk’ ve ‘En Büyük Haber’ isimli tiyatro oyunları izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Şubat Ayı Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Tiyatro Külliyen tarafından sahnelenen ‘Obez Çocuk’ ve ‘En Büyük Haber’ isimli tiyatro oyunları izleyicilerin beğenisine sunuldu. AKM’de gerçekleştirilen tiyatro buluşmalarına Sakaryalı minikler ve kültür sanat dostlarının ilgisi yoğun oldu.

Farkındalık çalışması
Günün ilk gösteriminde ‘Obez Çocuk’ minik izleyicilerle buluştu. Çağımızın ilerleyen sorunlarından biri olan obezite ile mücadele etmek, sosyal farkındalık oluşturmak, çocukların ve ailelerin bu konuya karşı tedbir almalarını sağlamak için harekete geçmeyi amaçlayarak kaleme alınmış tiyatro oyunu, minik izleyicilerin ilgisini çekti.

Kur’an-ı Kerim ile değişim
Günün bir diğer etkinliği olan ‘En Güzel Haber’ isimli oyunda ise; iflas eden bir fabrikatör olan Muhsin’in depresyon ve intihar girişimiyle geçen süreç sahnelendi. Muhsin’in ofisine hırsızlık yapma niyetiyle gelen iki arkadaşının soygun esnasında Kur’an-ı Kerim’i okumaya başlamasıyla oluşan değişimin hikayesi izleyenleri derinden etkiledi.