Büyükşehir SAMEK’lerde yeni dönem kurs kayıtları 2 Ocak Çarşamba günü başlıyor. Halide Kama, “Kurslara kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımız için son başvuru tarihi 11 Ocak Cuma. Tüm hemşerilerimizi 2. dönem kurslarımıza kayıt olmaya davet ediyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim kurslarında yeni dönem kayıtları 2 Ocak Çarşamba günü başlıyor. 20 merkez 100 branşta yaygın eğitimde bir marka haline gelen SAMEK’ler, yeni dönemde de kursiyerlere hizmet sunacak. Kayıtların ilgili kurs merkezlerinden yapılabileceğini aktaran Yaygın Eğitim Şube Müdürü Halide Kama, tüm Sakaryalıları SAMEK’lere davet etti.

Ara dönem kayıtları başlıyor
2 Ocak Çarşamba günü başlayacak kayıtlara tüm hemşehrilerini davet eden Halide Kama, “SAMEK merkezlerimize olan ilgi her geçen gün artıyor. Kursiyerlerimiz hem yeteneklerini keşfediyor hem de ev ekonomilerine katkılar sağlıyor. Merkezlerimizde ortaya çıkarılan eserleri bizleri fazlasıyla memnun ediyor. Bu yılda başarıyla ilk dönemimizin sonuna geldik. İnşallah 2. dönemde de aynı ciddiyet ve anlayışla çalışmalarımız sürecek. Şehrin markası haline gelen SAMEK kurslarımızın yeni dönem kayıtlarına tüm hemşerilerimiz davetlidir” dedi.

Son gün 11 Ocak Cuma
Kurslar için kayıt detaylarını paylaşan Kama, “Kurslarımıza kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımız, 11 Ocak Cuma gününe kadar ilgili kurs merkezlerinden kayıt yaptırabilecek. Bir kursiyer en fazla iki branşa kayıt olabilecek. Kurslarla ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler (0264) 277 07 96 numaralı telefonu arayabilirler” ifadelerini kullandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü Sanat ve Meslek Eğitimi’nde 2. dönem açılacak olan branşlar şu şekilde:

Akyazı:  İngilizce, Arapça (A.Ö.F), Bilgisayar İşletmenliği

Geyve: Güzel Konuşma ve Diksiyon, Bilgisayar İşletmenliği, Kodlama Eğitimi

Karasu: İngilizce, Arapça, Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı

Sapanca: Arapça, İngilizce, Almanca, Güzel Konuşma ve Diksiyon, Bilgisayar İşletmenliği, Butik Pasta ve Kurabiye Yapımı, Türk ve Dünya Mutfağı, İtalyan Mutfağı, Pasta Hamur İşi Tatlı Yapımı.

SAMEK Eğitim ve Gençlik Merkezi: Arapça A1-A2-B1, İngilizce A1-A2-B1, Korece A1-B1, Fransızca A2, İspanyolca A1, Çince A1, Almanca A1-A2, Yabancılar için Türkçe A1-A2-B1, Güzel Konuşma ve Diksiyon, Osmanlıca 1.-2.-3. Kur, Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayarda Hızlı Klavye Kullanımı, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Robot Uygulamaları, Android ile Mobil Uygulama, Autocad, Kodlama Eğitimi, Adli Kalem İşleri, Yönetici Asistanlığı.

Mutfak Atölyesi:  Aşçı Çırağı, Pasta Çırağı, Pasta Hamur İşi Tatlı Yapımı, İtalyan Mutfağı, Butik Pasta ve Kurabiye Yapımı, Türk ve Dünya Mutfağı, Kısa Programlar; Türk Mutfağında Köfteler, Mantı Makarna ve Sosları, Sokak Lezzetleri, Türk Mutfağında Dolma ve Sarmalar, Ramazan ve Bayram Mutfağı.