Faik Baysal Kütüphanesi Sorumlusu Çetin Şahin, “Kitaba ve kültüre dair en canlı ve nitelikli tecrübelerin yaşandığı ortamlardan birisi Faik Baysal Kütüphanesi’dir. Kütüphanemiz açıldığı günden bu yana şehrimizin kültür hayatına katkıda bulunmaya devam ediyor” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Faik Baysal Kütüphanesi, üniversite sınavlarına hazırlanan ve finallere çalışan öğrenciler için uzun bir süredir saat 22.00’a kadar hizmet veriyordu. Kütüphane Sorumlusu Çetin Şahin, 17 Haziran Cumartesi gününden itibaren rutin saat uygulamasına dönüldüğünü ve sabah 08.30 ile akşam 19.00 saatleri arasında hizmet sunulmaya devam edileceğinin bilgisini paylaştı.

Yoğun ilgi
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Faik Baysal Kütüphanesi Sorumlusu Çetin Şahin “Kütüphanemizin kapanış saatini bir süredir sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz için saat 22.00’a çekmiştik. Kapanış saati uygulamamız neticesinde öğrencilerimiz kütüphanemize yoğun bir ilgi gösterdiler. Bu ilgi bizi çok memnun etti. Sınavların sona ermesiyle birlikte ise çalışma saatlerimizi tekrar 08.30 – 19.00 olarak belirledik” diye konuştu.

Rahat ve huzurlu ortam
Şahin, “Kitaba ve kültüre dair en canlı ve nitelikli tecrübelerin yaşandığı ortamlardan birisi Faik Baysal Kütüphanesi’dir. Kütüphanemiz açıldığı günden bu yana şehrimizin kültür hayatına katkıda bulunmaya devam ediyor. Konumu ve mimarisiyle de öğrencilerimizin sosyalleşebilecekleri, rahat ve huzurlu bir ortamda ders çalışabilecekleri, kitap okuyabilecekleri bir ortam. Bizler yaz dönemini kitaplarla baş başa geçirmek isteyen tüm öğrencileri ve Sakaryalıları kütüphanemize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.