İlçe Belediyeleriyle Koordinasyon Toplantısı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, stratejik plan performansı çerçevesinde ilçe belediyeleri ile toplantı gerçekleştiriyor. 10 ilçe belediyesiyle 3 ayda bir gerçekleştirilen toplantılarda, belediyeler arası yazışmalarda dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde duruluyor. AKM’de 3’ncüsü gerçekleştirilen toplantıya, belediyelerin yazı işleri müdürleri, meclis encümen müdürleri, insan kaynakları müdürleri ve şube müdürleri katıldı. 

Toplantıda, resmi yazışmalarda usuller hakkındaki yönetmelik, 5216 Sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu’nun 25’nci maddesi, gelir tarifelerinin hazırlanması konusunda Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Arşiv Müdürü Kadriye Sözlü, İnsan Kaynakları Eğitim Şube Müdürü Muazzez Saygıdeğer, Meclis Encümen Müdürü İbrahim Özcan, Hesap Şube Müdürü Handan Göçenler tarafında bilgiler verildi.  

İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Murtaza Oktar, 3 ayda bir düzenli olarak gerçekleştirilen toplantıların belediyeler arası birlik ve beraberliği sağlamada, kurumsallaşmayı oluşturmada, ilçe belediyelerin motivasyonunu arttırmada önemli bir rolü olduğunu söyledi. Murtaza Oktar “Büyükşehir Belediyesi olarak 3 ayda bir ilçe belediyelerinin temsilcileri ile bir araya geliyoruz. Düzenlediğimiz toplantılarla yazışmalarda ve mevzuatlarda oluşacak farklılıkları ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Böylece ilçe belediyelerimizle bilgi paylaşımında bulunarak, mevzuatlar üzerinde değerlendirmeler yaparak, birlik ve beraberliği sağlamış olacağız. Toplantıların hem belediyemiz, hem de ilçe belediyeleri açısından faydalı olduğunu düşünüyorum” dedi. Oktar, belediyeler arasında koordinasyonu sağlayacak bu tür toplantıları 2011 yılında da sürdüreceklerini sözlerine ekledi.