Büyükşehir Belediyesi SAMEK’lerde eğitimler devam ediyor. Robat Uygulamaları dersi Öğretmeni Ferhat Erdoğan, “Öğrencilere bir şeyler öğretirken cesareti, hayal gücünü geliştirmeyi ve el becerisini ilerletmeyi amaçlıyoruz” derken; Bilgisayar Destekli Muhasebe dersi eğitmeni Gümüşel, “Öğrencilerin gelişimleri ve iş hayatlarında mutlaka etkili olacak bilgiler veriyoruz. Çünkü muhasebe çok aranan bir meslek” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi SAMEK’lerde eğitimler devam ediyor. Robot Uygulamaları ve Bilgisayar Destekli Muhasebe derslerinde öğrenciler yeni bilgiler öğrenerek geleceğe yatırım yapıyor.

Paylaştıkça doğru bilgiye ulaşırız
Robotik Uygulama dersi Öğretmeni Ferhat Erdoğan, “Öğrencilere hayallerindeki teknolojiyi gerçekleştirmelerini öğretiyoruz. Kendi Dronelarını, su altı araçlarını veya uzaktan kumandalı askeri alanda kullanılan kamera endeksli bir keşif aracını üretmeleri için biz bu ders altında bilgiler veriyoruz. Koordineli çalışma, pratik düşünme ve disiplinler arası uyumu kuvvetlendirebilmek için gayet uygun bir ders. Bilginin paylaştıkça güzelleştiğini, paylaştıkça doğru bilgiye ulaşıldığını inandığım için öğretmenlik mesleğini seçtim. Tek amacım bildiklerimi başkalarına öğretebilmek. Başkalarından daha fazla şeyler öğrenebilmek” ifadelerine yer verdi.

Pratik düşünme
Açıklamalarına devam eden Erdoğan, “SAMEK olarak öğrenci portföyümüz çok geniş. 14 yaşından büyük olan herkes bizim öğrencimiz olabilir. Öğrencilere bir şeyler öğretirken kesinlikle cesareti, hayal gücünü geliştirmeyi ve el becerisini ilerletmeyi amaçlıyoruz. Çünkü robot uygulamalarında küçük parçalarla çalışabiliyoruz. Parçaların montajı sayesinde öğrencilerin el becerisini geliştirmeyi, pratik düşünme kabiliyeti sunmayı öğrenmelerini amaçlıyoruz” sözlerini söyledi.

Çok aranan bir meslek
Bilgisayar Destekli Muhasebe dersi veren Hatice Gümüşel, “Derste öğrencilerime muhasebenin temel kavramlarından başlayarak muhasebeyle ilgili bütün her şeyi öğretiyorum. Güncel programlar, Zirve ve Luca programı başta olmak üzere internet üzerinden programları gösteriyoruz. Öğrencilerin gelişimleri ve iş hayatlarında mutlaka etkili olacak bilgiler veriyoruz. Çünkü muhasebe çok aranan bir meslek. Bizim göstermiş olduğumuz programlarda Mali Müşavir paketleri olduğu için iş hayatlarına kendilerini daha iyi hazırlayabilecekler. 14 yaş üstü bütün herkesin gelebileceği eğitim programları sayesinde iş hayatlarında etkili olabilecek bütün her şeyi öğretmeyi amaçlıyoruz” ifadelerinde bulundu.