Genç Atölye Tarih Grubu öğrencilerinin Osmanlı’nın İzinde Adım Adım Projesi kapsamında ziyaret ettikleri Bilecik’teki derslerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Taner Yıldız’da eşlik etti. Yıldız, tarihin peşinde koşan gençlere başarılar dileyerek, proje için Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Genç Atölye’de eğitimler devam ediyor. Genç Atölye Tarih Grubu öğrencileri Osmanlı’nın İzinde Adım Adım Projesi kapsamında son derslerini Bilecik Söğüt’te işledi. Tarihi mekânları ziyaret eden öğrenciler, Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Taner Yıldız ile de bir araya geldi. Gençler, Eski Bakan Taner Yıldız ile Şeyh Edebali üzerine bir sohbet gerçekleştirerek; Büyükşehir’in lise öğrencilerine yönelik olarak hazırladığı kültür programı olan ‘Genç Atölye’yi Yıldız’a tanıttı.

Büyük bir başarı
Osmanlı’nın İzinde Adım Adım Projesi’nin çok güzel bir amaca hizmet ettiğini belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Taner Yıldız, “Tarihin bizzat yaşandığı mekânlarda anlatılması çok güzel. Bu projeye imza atan Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik ediyor, proje kapsamında adım adım tarihimizin peşinden koşan gençlerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.