Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Okulu’nda eğitimler tüm hızıyla devam ediyor. Tiyatro ile ilgili temel eğitimleri alan öğrenciler, hayallerini süsleyen sanatla buluşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Tiyatro Okulu’nda eğitimler devam ediyor. Ofis Sanat Merkezi’nde, Tiyatro Sanatçısı Ferdi Yıldız eşliğinde öğrencilerin bilgi ve farkındalıklarını arttıracak temel eğitimler veriliyor. Haziran ayına kadar devam edecek derslerde hareket, doğaçlama, mimik, diksiyon (sahne konuşması), sahne bilgisi, sahne uygulaması, Dünya Tiyatro Tarihi, Türk Tiyatro Tarihi, oyun incelemesi ve kısa oyun sahnelenmesi konuları işlenecek.

Tiyatroya ilk adım
15-18 yaş grubu Tiyatro Okulu öğrencilerinden Cansu Kılıç, tiyatro sanatını çok sevdiğini ve bu sanatla buluştuğu için çok mutlu olduğunu belirterek, “Tiyatro benim için çok özel bir yerde. Bugün ise bu sanatla uğraştığım için çok mutluyum. Bizlere bu imkanı sunan Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanırken; Yusuf Oğuzcan Sarı, “Tiyatro yaşantımıza ilk adımımızı attık. Hayallerimiz doğrultusunda bize bu imkanları sunan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.