Büyükşehir Akademi’de 16 hafta süren 2016-2017 dönemi sona erdi. Dönem ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Yaklaşık 600 öğrencinin katılım gösterdiği derslerle Sakarya’ya önemli bir kültürel hizmet sunmuş olmanın verdiği mutluluğu yaşıyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin kültürel hayatına değer katmak amacıyla gerçekleştirilen etkinliklerden birisi olan Büyükşehir Akademi’de 2016-2017 dönemi sona erdi. Tamamlanan çalışmalar ve dönem ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, yaklaşık 600 öğrencinin katılım gösterdiği derslerle Sakarya’ya önemli bir kültürel hizmet sunmuş olmanın verdiği mutluluğu yaşadıklarını ifade etti.

Dolu dolu yedi yıl
Büyükşehir Akademi’nin 2010 yılından beri şehrin kültürel hayatına katkı sunduğunu söyleyen Aktürk, “Her geçen yıl üzerine koyarak çok daha nitelikli, çok daha çeşitli eğitimlerle hemşerilerimizle birlikte olduk. 28 Kasım Pazartesi günü başladığımız derslerimizi 29 Nisan Cumartesi itibariyle tamamladık. Böylece eğitimlerimizde yedinci yılımızın sonuna gelmiş olduk. Zengin ders başlıklarımız alanında uzman yazarlar, şairler, akademisyenler, yönetmenler, tarihçiler ve spor yorumcularının katılımıyla öğrencilerimizle buluştu. Akademiden mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyor, Büyükşehir Akademi’nin entelektüel birikimlerine katkı sunmasını diliyoruz” diye konuştu.

11 ders başlığı
Dönem boyunca 11 başlığı altında ders düzenlendiğini belirten Aktürk, “Yazarlık Atölyesi, Sinema Okur-Yazarlığı, İslam Felsefesi Seminerleri, Modern Edebiyat ve Bilgelik, Osmanlı Söyleşileri, Futbol Sosyolojisi Seminerleri, İslam Dünyasında Dini Hareketler, Divan-ı Hikmet Okumaları, Mesnevi Okumaları, Şairlerle Şiir Söyleşileri gibi derslerimizi öğrencilerimizle buluşturduk. Her Şehir Bir Tarih: Yerinde Tarih Söyleşileri dersimizi tarihi yerlere geziler yaparak işledik. 16 hafta süren derslerimize Ofis Sanat Merkezi, Sakarya Sanat Galerisi ile Kültür Dairesi Başkanlığımız ev sahipliği yaptı. İnşallah önümüzdeki dönemde yine zengin bir içerikle Sakaryalı hemşerilerimiz ile birlikte olacağız” ifadelerini kullandı.