HABERLER

Yeni Stadyumla Sakaryaspor Kazanacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 28 bin 160 kişilik kapasiteye sahip olacak yeni stadyumun 2016 yılı başında tamamlanacağını açıkladı. Başkan Toçoğlu, “Yeni statta yaklaşık 460 adet loca yer alacak. Böylelikle Sakaryaspor’a ciddi bir gelir kaynağı da oluşturmuş olacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Çevre Yolunda yapımı tüm hızıyla devam eden Yeni Stadyum Projesi’nde incelemelerde bulundu. Yeni stadın sporun geleceğine yönelik en önemli yatırımlardan biri olacağını belirten Başkan Toçoğlu, “Sakarya’da sporun ve sporcunun yanında yer alan hizmetleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. İnşallah Yeni Stadyum Projemizi 2016 yılının başında tamamlayacağız” diye konuştu.

28 bin 160 kişi kapasiteli
Stadın maksimum kapasitesinin 28 bin 160 kişi olacağını da sözlerine ekleyen Başkan Zeki Toçoğlu, “16 bloktan oluşan yeni stat projesinde inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Şuan yüzde 25 oranında yapım çalışmaları tamamlandı. Yeni stat da yaklaşık 460 adet loca da yer alacak. Böylelikle Sakaryaspor’a ciddi bir gelir kaynağı da oluşturmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Ulaşım kolaylığı
Yeni stada ulaşım konusunda herhangi bir sorun yaşanmayacağının da altını çizen Başkan Toçoğlu, açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı: “Sakarya’da sporun geleceğine yönelik önemli yatırımları hayata geçiriyoruz. Altyapı sorumluluğunu üstlendiğimiz Sakaryaspor’a modern bir altyapı tesisi kazandırdık. Yeni tesisimizin adını da hemşerilerimiz ile birlikte belirledik. İnşallah en kısa süre içerisinde Ekrem Karaberber Altyapı Tesislerini de hizmete alacağız. Stada ulaşım konusunda herhangi bir sorun yaşanmayacak. Alternatif ulaşım imkânlarını geliştireceğiz”.