HABERLER

Türkiye’de Örnek Proje

Karaman’da mülteci çocukların eğitimi için inşa edilen merkezde incelemelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Şehrimizde bulunan sığınmacı kardeşlerimiz için inşa ettiğimiz merkezde çalışmalarımız tamamlanmak üzere. İnşallah merkezimiz yeni eğitim öğretim döneminde hizmette olacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karaman’da mülteci çocukların eğitimleri için kullanılacak okul projesinde incelemelerde bulundu. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş ile Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan’ın da yer aldığı incelemelerde Başkan Toçoğlu, yetkililerden çalışmalarda gelinen son nokta hakkında bilgiler aldı. Toçoğlu, merkezin tüm gereklilikleri ile birlikte çok güzel bir hale dönüştürüldüğünü ifade etti.

Eğitim Dönemine Yetişecek
Başkan Zeki Toçoğlu, “Bilidiği üzere İHH, KADEM ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte böyle önemli bir proje için adımlar attık. Kısa süre içerisinde çalışmalarımızı başlattık. Ara ara yapım çalışmalarını yerinde inceliyoruz. Hamdolsun şu an her şey istediğimiz gibi gidiyor. İnşallah yeni eğitim ve öğretim döneminde merkezimiz işlevsel hale gelecek. Şehrimizde sığınmacı olarak bulunan kardeşlerimiz için önemli bir adım atmış olacağız” diye konuştu.

Meydanlara Koştular
Başkan Toçoğlu, “Mazlum coğrafyalarda yaşanan dramı hepimiz biliyoruz. Hamdolsun ülkemiz bu konuda tüm dünyaya ders veriyor. Sığınmacı kardeşlerimize hem ülkemiz hem de milletimiz ensar oluyor. 15 Temmuz olaylarına baktığımız zaman onlarda bizden gelecek iyi haberleri beklediler. Hadiseyi duyduklarında bizler gibi meydanlara koştular. Bu anlamda ikili ilişkilerinde, topluma entegre olmalarında bu merkez kardeşlerimiz için faydalı olacak. Bu çalışmamızda ülkemizin diğer illerine örnek teşkil edecektir” ifadelerini kullandı.

Ağustos’un Sonunda Hazır
Proje ile ilgili gelinen son noktayı da paylaşan Başkan Zeki Toçoğlu, “Binamızın iç kısmında arkadaşlarımız yoğun bir şekilde çalışıyor. Binamızda 32 sınıf, 1 seminer salonu, 1 toplantı salonu, 6 idari oda yer alacak. Yine SAMEK sınıflarımızda bu merkezimizde olacak. Hamdolsun tüm gereklilikleri içerisinde barındıran çok güzel bir hale dönüştü. Ağustos ayının sonlarına doğru binamız tamamlanmış olur. Arkasından yapılacak çevre düzenlemesi ile birlikte kullanıma hazır hale gelecek. Bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.