HABERLER

Tiyatro Okulu İlk Mezunlarını Veriyor

Eğitimlerini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Okulu öğrencileri mezun oluyor. İbrahim Aktürk, “6 aylık eğitimlerimiz tamamlandı. 19 Haziran Perşembe günü AKM’de düzenlenecek mezuniyet töreninde öğrencilerimiz Deli Dumrul ve Bir Çalgıcının Maceraları isimli tiyatro oyunlarını sahneleyecek. Programımıza tüm kültür sanat dostlarını davet ediyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Okulu ilk mezunlarını veriyor. Şubat ayında ders başlangıcı yapan ve 6 aylık eğitimlerini tamamlayan öğrenciler için 19 Haziran Perşembe günü mezuniyet programı düzenleniyor. Adapazarı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek program ile ilgili açıklamalarda bulunan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, tüm vatandaşları davet etti.

İki oyun sahnelenecek
Aktürk, “Veysel Berikan, Ferdi Yıldız, Ahsen Gül Ever ve Ozan Şahin yönetiminde, 15-18 ve 18 yaş üstü olmak üzere iki grupta verilen eğitimlerimizi tamamladık. Dönem boyunca öğrencilerimiz hareket, doğaçlama, diksiyon, sahne bilgisi gibi temel tiyatro eğitimi aldı. Değerli eğitimcilerimize çok teşekkür ediyoruz. Değerli öğrencilerimize ise çıktıkları bu sanat yolculuğunda başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı. Düzenlenecek programın içeriği ile ilgili bilgiler de veren Aktürk, “Saat 18.00’da başlayacak programımızda öğrencilerimize Tiyatro Okulu bitirme belgelerini takdim edeceğiz. Program kapsamında öğrencilerimiz mezuniyet oyunlarını da sahneleyecek. Tüm hemşerilerimizi programımıza davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.