HABERLER

Şehri Büyükşehir’le Tanıyorlar

Büyükşehir Belediyesi, şehir dışından Sakarya’ya okumak için gelen öğrencileri SAÜ Kampüsü’nde kurulan bilgilendirme standında misafir ediyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü Çözüm Masası Birimi, şehir dışından gelen öğrencilere yönelik Sakarya Üniversitesi Kampüsü’nde Bilgilendirme Standı açtı. Şehre okumak için gelen üniversite öğrencilerinin adaptasyon sürecini hızlandırma hedefinde olduklarını vurgulayan Halkla İlişkiler Koordinatörü Taha Toplu, 2 Ekim Cuma gününe kadar tüm öğrencileri standı ziyaret etmeye davet etti.

Şehir Turu
Toplu, “Şehrimize ilk defa gelen öğrenci arkadaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla Bilgilendirme Standı açtık. Öğrencilerimizi karşılıyor, tanışıyor ve şehrimiz hakkında yararlı bilgiler paylaşıyoruz. Hazırladığımız şehir tanıtım kitapçığını da misafir öğrencilerimize hediye ediyoruz. Şehrimizdeki sosyal donatı alanlarından; eğitim, kültür ve sanat alanlarına kadar birçok önemli bilgiyi öğrencilerimize aktarıyoruz. Ayrıca şehir turlarıyla da adaptasyon sürecini daha da hızlandırıyoruz. Bu vesileyle tüm öğrenci arkadaşlarımıza yeni eğitim ve öğretim yılı hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.