HABERLER

İlçelerimizin Geleceğini Planlıyoruz

Karapürçek’te devam eden asfalt çalışmalarını inceleyen Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir hizmet sınırlarına yeni katılan mahallerimizin yol ve su gibi birincil ihtiyaçlarına çözüm getirmek için çalışıyoruz. Bir yandan da Fen İşleri’ne bağlı ekiplerimiz asfalt çalışmalarına devam ediyor. İnşallah birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek ilçelerimizin geleceğini planlamaya edeceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım ile Uludere ve Kanlıçay Mahallelerinde devam eden asfalt çalışmalarını inceledi. Program kapsamında 7 bin metrelik güzergâhın asfaltlanacağını ifade eden Başkan Toçoğlu, “Geçtiğimiz Haziran ayında şehrimizin güney bölgelerinde büyük bir sel felaketi yaşandı. Yaklaşık 20 milyon TL’lik bir maddi hasar oluştu. Hamdolsun ilk günden bu yana önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Bakanımız, milletvekillerimiz ve ilçe belediyelerimiz ile sel felaketinin izlerini silmek için çalışıyoruz” diye konuştu.

Önleyici tedbirler alıyoruz
Bölgede olası bir sele karşı gerekli önlemleri almaya devam ettiklerini de açıklamalarına ekleyen Başkan Zeki Toçoğlu, “Dere yataklarında yaşanması muhtemel taşkınlara karşı hemşerilerimizi bir kez daha uyarıyoruz. Maddi ve manevi hasarların oluşmaması için ilçemizde tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz. Büyükşehir hizmet sınırlarına yeni katılan mahallerimizin yol ve su gibi birincil ihtiyaçlarına çözüm getirmek için çalışıyoruz. Bu hizmetler için önemli bir mesai harcıyoruz. Bir yandan da Fen İşleri’ne bağlı ekiplerimiz asfalt çalışmalarına devam ediyor. İnşallah birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek ilçelerimizin geleceğini planlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.