HABERLER

Çocuklar Geleceğimizin Teminatıdır

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında diş tarama muayenesine katılan öğrenciler ile bir araya gelen Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Sarı, “Geleceğin teminatı çocuklarımıza ağız ve diş sağlığı gibi önemli bir konuda bilinç kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, 10 - 28 Kasım tarihleri arasında kutlanan Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında 600’ün üzerinde ilkokul ve anasınıfı öğrencisinin diş taramasını gerçekleştirdi. Büyükşehir Tıp Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliklerin son misafirleri Güneşler Köprübaşı İlkokulu Kelebekler Anasınıfı öğrencileri oldu. Muayene öncesinde diş sağlığının önemi ile ilgili animasyon filmi minik öğrenciler ile birlikte izleyen Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı, sağlıklı bireylerden oluşan toplumların geleceğe güvenle bakabileceğinin altını çizdi.

Bilinç kazandırmayı arzuluyoruz
Etkinliğinin ardından açıklamalarda bulunan Sarı, “Büyükşehir Belediyesi olarak gelecek nesillerin sağlığı konusunda önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen diş taramalarıyla çocuklarımızın sağlıklı gelişimine katkıda bulunuyoruz. Geleceğin teminatı çocuklarımıza ağız ve diş sağlığı gibi bir konuda bilinç kazandırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.