NEWS

Sivil Toplum Demokrasinin Beşiğidir

KADEM Genel Başkanı Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Sivil toplumun demokrasinin gelişmesi ve işlerlik kazanması adına üstlendiği rolün bilincindeyiz. Biz kadın erkek demeden, hemşerilerimizin fırsat eşitliği içerisinde yaşamasından yanayız. Bu anlamda kadın derneklerine de önemli sorumluluklar düşüyor. İnşallah KADEM’i Sakarya’da birlikte güçlendireceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kadın ve Demokrasi Derneği Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerini makamında ağırladı. KADEM’in yeni kurulmuş bir sivil toplum örgütü olduğunu belirterek, dernek çalışmaları hakkında Başkan Toçoğlu’na bilgi veren Yılmaz, “KADEM, kadınlarımızın sorunlarından yola çıkmış bir harekettir. Sadece kadın değil, demokrasinin de gelişmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Toplumsal ahlak, kadına yönelik şiddet gibi konularda önemli çalışmalar gerçekleştirdik. İnşallah değerli Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleri ile KADEM, Sakarya’da daha da güçlenecek” diye konuştu.

Fırsat eşitliğinden yanayız
Başkan Zeki Toçoğlu, “Tüm sivil toplum kuruluşlarımız ile işbirliği içerisindeyiz. Sivil toplumun demokrasinin gelişmesi ve işlerlik kazanması adına üstlendiği rolün bilincindeyiz. Biz kadın erkek demeden, hemşerilerimizin fırsat eşitliği içerisinde yaşamasından yanayız. Kadına yönelik şiddet gibi önemli konularda gerek İslami gerekse de kültürel kodlarımızda asla yer alamayacak olumsuzluklara yönelik ciddi bir bilinç oluşturulması gerekiyor. Bu anlamda kadın derneklerine de önemli sorumluluklar düşüyor. Biz her türlü desteğe hazırız. İnşallah KADEM’i Sakarya’da birlikte güçlendireceğiz” ifadelerini kullandı.