HABERLER

ADARAY ve Otobüslerin Konum Bilgileri Cebinizde

SAKUS ile belediye otobüsleri ve ADARAY’ın anlık konum bilgisi ve hareket saatlerine ulaşıldığını ifade eden Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Vardar, uygulamanın iOS ve Android işletimli telefonlar için internet üzerinden ücretsiz indirilebildiğini açıkladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Türker Vardar, bilişim teknolojileri alanında çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, Sakarya Akıllı Ulaşım Sistemleri Uygulaması (SAKUS) hakkında bilgi verdi. Belediye otobüsleri ve ADARAY’ın anlık konum, güzergah bilgisi ile hareket saatlerine ulaşım imkanı sağlayan uygulamanın iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara ücretsiz indirilebildiğini ifade etti.

Ücretsiz uygulama
Vardar, “Büyükşehir Belediyesi olarak hemşerilerimizin hizmetlerimize ulaşımlarını kolaylaştıracak bilişim çalışmalarına ara vermeden devam ediyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz Sakarya Akıllı Ulaşım Sistemleri Uygulaması, Türkiye’ye örnek oldu. Bu uygulama ile hemşerilerimiz belediye otobüsleri ile ADARAY’ın anlık konum, güzergah ve hareket saati bilgilerine internet ortamında ulaşabiliyor. Uygulamamız, Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlar için internet üzerinden ücretsiz indirilirken, belediyemiz resmi internet sayfası www.sakarya.bel.tr üzerinden de takip edilebiliyor” dedi.