HABERLER

3 Yılda 16 Köprü İnşa Ettik

Şehir genelinde devam eden köprü yapım çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “Akyazı’dan Pamukova’ya, Geyve’den Adapazarı’na kadar 16 ilçemizde 3 yılda 16 yeni köprü inşa ettik. Bu 16 köprünün toplam maliyeti 28 milyon liradır. İhtiyaç duyulan bölgelerle ilgili hazırlıklarımız sürüyor” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 16 ilçede yapımı tamamlanan köprü projelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. 3 yılda 16 yeni köprü inşa ettikleri bilgisini paylaşan Başkan Toçoğlu, ihtiyaç duyulan muhtelif bölgelerde yeni köprü projeleri için de çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. Toçoğlu, “Akyazı’dan Pamukova’ya, Geyve’den Adapazarı’na kadar 16 ilçemizde 3 yılda 16 yeni köprü inşa ettik. Bu 16 köprünün toplam maliyeti 28 milyon liradır. İhtiyaç duyulan bölgelerle ilgili hazırlıklarımız sürüyor” diye konuştu.

16 İlçeye Yeni Köprü
Toçoğlu, “Geride bıraktığımız 3 yıllık süreçte ulaşıma alternatif seçenekler sunan birbirinden önemli köprü yatırımlarını hayata geçirdik. Adapazarı’nda Milli Egemenlik-Kirişhane hattında Çark Deresi üzerine yeni bir köprü kazandırdık. Şeker Kavşağı ve Kazımpaşa Caddesi hattında Çark Deresi üzerine bir köprü inşa ettik. Akçakamış Dere köprüsü üzerindeki tüm çalışmaları tamamladık. Pamukova ve Geyve ilçeleri arasındaki bağlantıda kilit bir rolü olan Çardak Köprüsü’nü hizmete aldık. Akyazı-Dokurcun yolunda Mudurnu Deresi üzerine de bu 3 yıllık süreçte yeni bir köprü hediye ettik” diye konuştu.

Ulaşıma Yeni Alternatifler
Başkan Toçoğlu açıklamalarının devamında ise şunları söyledi; “Geyve Doğantepe, Akyazı Çatalköprü, yine Geyve ilçe merkezinde bir köprü, Bedil Kazancı Köprüsü, Karapürçek Uludere Köprüsü, Arifiye Kumbaşı Köprüsü, Sapanca Güldibi Köprüsü, Adapazarı Salmanlı Köprüsü bu dönemde hayata geçirildi. Hendek Ortaköy, Karasu Adatepe ve Akyazı’ya müjdesini verdiğimiz Taşburun Köprüsü de Eylül ayına kadar tamamlanmış olacak. Bu 16 köprüyle ulaşıma yeni alternatifler sunmanın yanı sıra, mevcut hatlardaki ulaşım güvenliğini de maksimum seviyeye taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Yeni Köprü Projeleri
“Büyükşehir Belediyesi olarak ulaşıma getirdiğimiz bütüncül yaklaşım 16 ilçemizde meyvesini hamdolsun veriyor. Yeni bulvarlar, bağlantı yolları, kavşak düzenlemeleri, katlı otoparklar, bisiklet yolları, kentsel tasarım ve cadde yenilemeleri, 16 ilçe grup yollarında kesintisiz devam eden asfalt çalışmaları bu hassasiyetimizin adeta özetidir. Bu anlamda köprü yapım çalışmalarıyla ulaşıma alternatif seçenekler sunmanın öneminin farkındayız. Ulaşım ve Fen İşlerine bağlı ekiplerimiz 16 ilçede gerekli tespit ve raporlama çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerimizden aldığımız bilgiler çerçevesinde yeni köprüler için projelendirme sürecini başlatıyoruz. Yeni dönemde inşallah bu alandaki yatırımlarımız devam edecek. 16 ilçemizde ulaşıma maksimum güvence gelirken; hemşerilerimizin alternatif güzergah imkanları da artmış olacak.”