Sapanca’da sürdürülen Güldibi Köprüsü yapım çalışmalarını inceleyen Başkan Toçoğlu, “İstanbuldere Caddesi ile Güldibi’ni birbirine bağlayacak bağlantı köprüsünde çalışmalarımız kısa süre içerisinde tamamlanacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sapanca’da Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekiplerince sürdürülen proje çalışmalarını yerinde inceledi. Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar ile Güldibi Köprü Projesinde incelemelerde bulunan Başkan Toçoğlu, İstanbuldere Caddesi ile Güldibi’ni birbirine bağlayacak projenin kısa süre içerisinde tamamlanacağını açıkladı.

Sapanca’ya Yeni Köprü
Başkan Toçoğlu, “Bildiğiniz gibi şehrin çok farklı noktalarında yeni köprü yapım ve yenileme çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Fen işlerine bağlı ekiplerimizin deforme olduğu tespitini yaptığı köprülerde baştan aşağı bir yenilik çalışması başlatıyoruz. Son olarak bu projelerimiz arasında bugün incelediğimiz Güldibi Köprüsü de yer alıyordu. İstanbuldere Caddesi ile Güldibi’ni birbirine bağlayacak bağlantı köprüsünde çalışmalarımız kısa süre içerisinde tamamlanacak. Her iki mahalle arasında daha düzenli bir alternatifi Sapancamıza kazandırmış olacağız. Hayırlı olsun” diye konuştu.

İlçe Ulaşımında Kilit Rol
Proje detaylarına ilişkin bilgiler veren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar ise, “Sapanca Güldibi ve İstanbuldere Caddeleri arasında kilit bir rol alacak bir proje inşa etmekteyiz. Yeni köprümüz inşallah çok kısa bir süre sonra Sapancalı hemşerilerimizin hizmetinde olacak. 25 metre uzunluğunda 13 metre genişliğinde olan köprüde artık yalnızca asfalt serim işlemlerimiz kaldı. Asfaltı attıktan sonra yepyeni bir projeyi daha Sapanca’ya kazandırmış olacağız” ifadelerini kullandı.