Açılış töreninde konuşan Başkan Toçoğlu, “Birlik ve beraberliğimiz, birbirimize olan güvenimiz devam ettiği sürece, inşallah şehrimize çok daha güzel eserler kazandırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullanırken; Milletvekili Üstün, “Tüm ilçelerimizde birçok tesis açıldı, temeller atıldı. Bu projeler birlik ve beraberliğin, istikrarın sağladığı imkânlarla oluyor. İnşallah milletimiz bu istikrarın sürmesi için bir kez daha Erdoğan diyecek” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Söğütlü’de inşa edilen sosyal tesisler hizmete alındı. Gerçekleştirilen açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra Vali Hüseyin Avni Coş, AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, Söğütlü Kaymakamı Önder Bozkurt, İl kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Keçeoğlu, AK Parti Söğütlü İlçe Başkanı Adem Fidan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Tesis, bin 400 metrekare
Programın açılış konuşmasını yapan Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, “Büyükşehir Belediyemizin tüm ilçelerde çalışmaları devam etmektedir. Bu akşam da Söğütlümüzün markası olacak yeni sosyal tesisimizi açıyoruz. Yaklaşık bin 400 metrekare alan üzerine inşa edilen bu sosyal tesisler, ilçemize önemli bir değer katacak. Vatandaşlarımız adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Daha güzel eserler kazandıracağız
Ramazan ayında tutulan oruçların ve yapılan ibadetlerin kabul olması için dua ederek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, vatandaşların aileleri ile hayırlı bayram geçirmelerini temenni etti. Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimizin gelişimine katkı sağlayacak yatırımlarımıza devam ediyoruz. Söğütlümüze de sosyal tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemize, hemşerilerimize hayırlı olsun. Birlik ve beraberliğimiz, birbirimize olan güvenimiz devam ettiği sürece, inşallah şehrimize çok daha güzel eserler kazandırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İnşallah istikrar devam edecek
AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “Hamdolsun, Ramazan bereketiyle geldi. Tüm ilçelerimizde birçok tesis açıldı, temeller atıldı. Bu projeler birlik ve beraberliğin, istikrarın sağladığı imkânlarla oluyor.  Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi var. 10 Ağustos’ta sandığa gideceğiz. İnşallah milletimiz bu istikrarın sürmesi için bir kez daha Erdoğan diyecek. Sakarya’nın milletin adamına sahip çıkacağına yürekten inanıyoruz” şeklinde konuştu.

İlçemize hayırlı olsun
Sakarya’da huzur ve mutluluk dolu Ramazan ayını geride bıraktıklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Vali Coş, “Bizi bir araya getiren Büyükşehir Belediyemize ve Söğütlü Belediyemize çok teşekkür ediyoruz. Hizmete alınan sosyal tesislerin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah hemşerilerimiz aileleri ile bu mekânda hoşça vakit geçirecek, misafirlerini ağırlayacak. Söğütlü’nün sosyal gelişimine katkı sağlayacak bu projenin hayata geçirilmesinde emeği olan değerli Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ilçe belediye başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi. Vali Coş’un konuşmasının ardından Söğütlü Bahçem Park’ın açılışı gerçekleştirildii inşa ettiklerini, daha mutlu bir Sakarya için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizen Başkan Zeki Toçoğlu, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın büyük destek verdiği Sosyal Gelişim Merkezi’miz tamamlandı. Projede emeği geçen Sayın Bakanımıza, Milletvekillerimize, MKYK üyemize çok teşekkür ediyoruz. Artık engellilerimize, yaşlılarımıza, çocuklarımıza, ailelerimize tek merkezden ve daha güçlü bir el uzatacağız” diye konuştu.

Şehir duble yollarla örülüyor
Açıklamalarının devamında ulaşım alanında da şehirde önemli yatırımların hayata geçirildiğini ve müjdelenen yeni projelerde çalışmaların devam ettiğini açıklayan Başkan Toçoğlu, “Master Planımızda belirli noktalarda çalışarak, şehir içi trafiği daha akıcı hale getirmek için kontrollü dönel kavşaklar inşa ettik. Tepekum, Küpçüler, Yağcılar, Tuzla ve Kuyudibi Mahalleleri’ni birbirine bağlayacak 4 kilometrelik yeni bulvarda çalışmalarımız sürüyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile görüştük. İnşallah şehrimize 4,5 kilometrelik yeni duble yol kazandıracağız ve Sakarya Nehri üzerine 3. Köprüyü inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sporun kalbi Sakarya
Kendine güvenen, sağlıklı nesiller için spor yatırımlarının da devam ettiğini açıklayan Zeki Toçoğlu, “Tüm içlerimizde Yaz Spor Okulları düzenledik ve yaklaşık 27 bin yavrumuz tatilini spor eğitimi alarak değerlendirdi. İlçelerimize sentetik saha inşa etmeye devam ediyoruz. Son olarak Ferizli’ye bir saha kazandırdık. Şehrimizin stadyum çalışmalarını da yakından takip ediyoruz. 28 bin 150 kapasiteli stadımız 2016’da tamamlanacak. Büyükşehir Belediyesi olarak inşa ettiğimiz Sakaryaspor Altyapı Tesisi inşaatı ise hızla devam ediyor. Basketbol Takımımız, Basketbol 2. Ligi’nde mücadele edecek” ifadelerini kullandı.

Birliğimiz daim olsun
Şehirde her alanda önemli hizmetlerin hayata geçirildiğini ve vatandaşlarla birlikte Yeni Sakarya’nın temellerini attıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Hemşerilerimizle el ele, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Sakarya bırakmak için çalışıyoruz. Bizim yolumuz millet, millete hizmet. Ve her gerçekleştirdiğimiz hizmet bizim için bir şölen, bayram. Rabbim birliğimiz daim eylesin, bayramlarımız eksik olmasın. Hayırlı bayramlar Sakarya” ifadelerini kullandı.