HABERLER

SAYDEM’le Katılımcı Belediyeciliğe Katkı

Yeni bilişim hizmeti SAYDEM’in katılımcı belediyecilik anlayışına önemli katkılar sunduğunu belirten Halkla İlişkiler Koordinatörü Taha Toplu, “SAYDEM, demokratik toplum hayatının en önemli unsurlarından biri olan sivil toplum kuruluşlarımızın şehir yönetimine katkıda bulunmasında önemli bir rol üstlenmektedir” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Koordinatörü Taha Toplu, yeni yıl ile birlikte hizmete sunulan bilişim hizmeti SAYDEM (Sakarya Yerel Demokrasi Portalı) ile ilgili açıklamalarda bulundu. Vatandaş odaklı kent yönetim modelinin geliştirilmesi adına önemli bir proje hayata geçirildiğini kaydeden Toplu, “SAYDEM ile birlikte şehrimizde faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşları diledikleri her konu hakkında istek, öneri, şikayet, bilgilendirme, bilgi edinme fikir ve görüşlerini Büyükşehir Belediyemize iletebiliyorlar” diye konuştu.

Birlikte Çalışıyoruz
STK’lardan gelen tüm taleplerin belediyenin ilgili birim ve yöneticileri tarafından değerlendirmeye alındığını da açıklamalarına ekleyen Taha Toplu, “SAYDEM, demokratik toplum hayatının en önemli unsurlarından biri olan sivil toplum kuruluşlarımızın şehir yönetimine katkıda bulunmasında önemli bir rol üstlenmektedir. Yeni bilişim hizmetimizle birlikte anketler düzenleyecek, gerekli değerlendirmeleri yapacak ve bu şekilde katılımcı belediyeciliğe katkı sağlayacağız. Ayrıca yeni portalımız ile STK’lar düzenledikleri sosyal ve kültürel etkinlikleri SAYDEM ile duyurabilecek. Bu şekilde bir farkındalık oluşturulabilecek” ifadelerini kullandı.