SAMEK Sapanca Yılsonu Sergisi açılış töreninde konuşan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Sapanca Kültür Merkezi’nin tamamlanmasıyla SAMEK eğitimlerimize daha iyi şartlarda ve daha üst seviyede devam edeceğiz” ifadelerini kullanırken; Sapanca Kaymakamı Süleyman Yıldırım, “Bugüne kadar görev yaptığım vilayetler arasında karşılaştığım en büyük yaygın eğitim organizasyonu Sakarya’daki SAMEK’tir” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nda yılsonu heyecanı devam ediyor. Bu kapsamda SAMEK Sapanca kursiyerlerinin hazırladığı program Sapanca Belediyesi İnsan Hakları Parkı’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe Sapanca Kaymakamı Süleyman Yıldırım, Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer ve Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk’ün yanı sıra çok sayıda vatandaş da katıldı.

Yeni Meslek Edinme Fırsatı
Büyükşehir Belediyesi SAMEK müzik eğitmenlerinin mini konseriyle başlayan açılış töreninde SAMEK kursiyerleri adına konuşan Tenzile Sarı, “SAMEK kursları sayesinde hem bir şeyler öğrendik hem de güzel dostluklar kurduk. Bu kurslar kimimize terapi, kimimize bilgi, kimimize de yeni meslek edinme fırsatı sağladı. Bu kursları ayağımıza kadar getiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu ve tüm emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yakında Daha İyi Bir Ortamda
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk ise, “Bir yıllık eğitim öğretim sezonu boyunca birbirinden farklı branşlarda Büyükşehir Belediyemizin sunmuş olduğu bu eğitim fırsatını değerlendirme imkânı bulan vatandaşlarımız yıl boyunca almış oldukları eğitimler ile ortaya çıkarmış oldukları ürünleri bu sergiler ile bizlerin beğenisine sunuyorlar. İnşallah Büyükşehir Belediyemiz tarafından çalışmalarına başlanan Sapanca Kültür Merkezi ile birlikte SAMEK eğitimlerimize daha iyi şartlarda ve daha üst seviyede devam edeceğiz” diye konuştu.

30 Farklı Branş
Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, “Sapancalı hemşerilerimiz 30 farklı branşta Sapanca SAMEK’te eğitim alma imkânı buldular. Bu eğitim imkânlarının Sapancalılar ile buluşmasını sağlayan Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyorum” derken, Sapanca Kaymakamı Süleyman Yıldırım, “Bugüne kadar görev yaptığım vilayetler arasında karşılaştığım en büyük yaygın eğitim organizasyonu Sakarya’daki SAMEK’tir. SAMEK, hakikaten her türlü takdiri, teşekkürü, iltifatı hak eden,  çok başarılı çalışmalar yapan bir kurum. Bu konuda büyük bir efor sarf eden Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

12 Mayıs’a Kadar Ziyaret Edilebilir
Konuşmaların ardından Sapanca Kaymakamı Yıldırım, Sapanca Belediye Başkanı Yılmazer ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Aktürk kursiyerlere katılım belgelerini takdim etti. SAMEK kursiyerlerinin hazırladığı sergi 12 Mayıs Perşembe gününe kadar ziyaret edilebilecek.