Büyükşehir Belediyesi tarafından Karasu’da inşa çalışmaları sürdürülen Sosyal Gelişim Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Fen İşleri Dairesi Başkanı Murat Mutlu, “İlçe estetiğine önemli bir değer katacak binamızda inşa çalışmalarımız devam ediyor. Toplam 4 bloktan oluşan binamızda 2 bloğumuz temel aşamasında. Kaba inşaatımız sürüyor” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Karasu’da inşa edilen Sosyal Gelişim Merkezi yükselmeye başladı. Daha önce Merkez, Geyve ve Akyazı Sosyal Gelişim Merkezlerini tamamlayarak hizmete açtıklarını, Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi’nde ise çalışmaların tamamlandığını söyleyen Fen İşleri Dairesi Başkanı Murat Mutlu, Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’ndeki çalışmaları da en kısa süre içerisinde tamamlayarak ilçenin sosyal hayatına canlılık katacak bir eser ortaya çıkartacaklarını belirtti.

Toplam 4 blok
Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nin sahip olacağı donatılarla çocuk, genç, yaşlı, engelli ve kadınlara hizmet edeceğini vurgulayan Mutlu, “5 bin metrekarelik bir alan inşa edilen merkezimizde eğitim sınıfları, SAMEK sınıfları, kafeterya, çok amaçlı salon, seminer salonu, teknik ofisler, 250 kişilik konferans salonu ve yeşil alanlar yer alacak. Karasu’nun adeta kalbi olacak merkezimiz hemşehrilerimizin gelişimine her yönden önemli katkılar sunacak. Mimarisiyle dikkat çeken ve ilçe estetiğine önemli bir değer katacak binamızda inşa çalışmalarımız devam ediyor. Toplam 4 bloktan oluşan binamızda 2 bloğumuz temel aşamasında. Kaba inşaatımız sürüyor. İnşallah çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam ederek merkezimizi en kısa süre içerinde Karasulu hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.