Büyükşehir Belediyesi tarafından Karaman’da inşa edilen yeni yaşam alanında çalışmalar devam ediyor. Karamehmetoğlu, “19 bin metrekarelik alan üzerinde yeşil alanların yanı sıra sosyal donatı alanlarının da yer aldığı Karaman Park’ı hızla tamamlayarak kullanıma sunacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Karaman’da hayata geçirilen yeni yaşam alanında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 19 bin metrekarelik alan üzerine yapılan ve içerisinde çocuk oyun alanları, basketbol sahası, oturma ve yeşil alanları, yürüyüş ve koşu yollarının yer alacağı Karaman Park ile bölgenin sosyal yaşantısına yeni bir boyut kazandırılacak.

19 bin metrekarelik alan
Karaman Park’ta gelinen son nokta hakkında açıklamalarda bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Recep Karamehmetoğlu, “Karaman’da hemşehrilerimizin yeni buluşma noktası olacak projemizi hayata geçiriyoruz. Yüzde 40 seviyelerindeyiz. Kafeteryanın kaba inşaatının sonuna geldik. Çevre düzenleme çalışmalarını da bir yandan sürdürüyoruz. 19 bin metrekarelik alanda yeşil alanların bulunduğu Karaman Park’ta ailelerimiz, çocuklar, gençler keyifli vakitler geçirebilecek. İnşallah projemizi hızla tamamlayarak hizmete sunacağız” dedi.