Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından kuzey sahillerinde kurulan cankurtaran ekipleri göreve başladı. İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, “Yaz aylarının başlamasıyla 46 kişilik ekip, 26 gözetleme kulesi, 7 jet ski ve 1 Zodyak bot ile Karadeniz sahillerinde boğulma vakalarına karşı göreve başladık” diye konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürlüğü tarafından Karasu, Kocaali ve Karaboğaz sahillerinde cankurtaran ekipleri göreve başladı. 46 kişilik ekip; 26 gözetleme kulesi, 7 jet ski ve 1 Zodyak bot ile 15 Eylül Perşembe gününe kadar her gün 09.00 – 19.00 saatleri arasında vatandaşların can güvenliğini sağlayacak. 2015 yılında sahil güvenlik konusunda en başarılı il olduklarını belirten İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, yeni sezonu da başarılı bir şekilde geçireceklerini belirtti.

En Başarılı Belediye
Ayhan Orhan Arancı, “2015 tatil sezonunu cankurtaran ekiplerimizin yoğun çalışmalarıyla büyük bir başarıyla geride bıraktık. Sahil Güvenlik Komutanlığı da belediyemizi Karadeniz sahilinde bu alanda en başarılı belediye  ilan etti. Sakarya Valiliğimiz ise cankurtaran ekibimizde çalışan personellerimizi takdirname ile ödüllendirdi. İnşallah bu yılı da sorunsuz bir şekilde geçireceğiz. Bu görevi yapan arkadaşlarımızın aynı azmi göstereceklerine inanıyorum. Allah kolaylıklar versin” diye konuştu.

İtfaiye’den Önemli Uyarı
Arancı, “Gerekli işaret ve uyarı levhaları da sahil şeridine konuşlandırıldı. Vatandaşlarımızdan bu konuda ekiplerimize yardımcı olmalarını bekliyoruz. Herhangi bir mağduriyet ve hatta asla istemeyeceğimiz durumların vuku bulmaması adına hemşerilerimiz profesyonel ekiplerimizden taraflarına iletilen uyarıları dikkate almamalılar. Bu konuda geçtiğimiz yıllarda oldukça interaktif bir bağ kurduk. Bu yıl da aynı iletişim zemininde buluşacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.