TBB tarafından Büyükşehir İtfaiye Teşkilatı filosuna kazandırılan 2 yeni araç ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, “Araçlar 2015 model olmakla birlikte 6 bin litre su taşıma kapasitesine sahiptirler. Ayrıca 250 litre de köpük taşıma güçleri bulunmaktadır. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı filosu tam donanımlı 2 yeni araç daha kazandı. Büyükşehir’in de üyesi olduğu Türkiye Belediyeler Birliği’nce teşkilata hibe edilen araçların devir teslim töreninde konuşan İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, hedeflerinin Sakaryalılara en iyi hizmeti sunabilmek olduğunu vurguladı.

Sakarya İçin En İyi Hizmet
Arancı, “Üyesi bulunduğumuz Türkiye Belediyeler Birliği 6 ay önce planlayıp ihale ettiği itfaiye araçlarının 2 tanesini Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne hibe etme kararı almıştır. Bu kararlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Araçlar 2015 model olmakla birlikte 6 bin litre su taşıma kapasitesine sahiptirler. Ayrıca 250 litre de köpük taşıma güçleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra 9 metre uzunluğunda portatif merdiven de araçlarımızda yer almaktadır. Şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.