Büyükşehir Belediyesi Sapanca SAMEK’te dersler tüm hızıyla devam ediyor. Kloş etek yapımını anlatan Şirinel, “Şimdi kloş etek kalıbı çıkardık ve bunun üzerinde çalışıyoruz. Bu 3 hafta içinde inşallah eteklerini bitirirlerse eski kotlarından çanta yapımını gösterip dönemi tamamlayacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen SAMEK kursları tüm hızıyla devam ediyor. Sapanca SAMEK’te eğitimlerin devam ettiği Basit Dikiş Teknikleri dersi eğitmeni Meral Şirinel ile görüştük. Eski eşyalardan yeni kıyafetler elde ettiklerini dile getiren Şirinel, dönemi renkli çantalar, etekler, elbiseler yaparak tamamlayacaklarını söyledi.

Çok daha becerikliler
Öğrencilerine dikiş tekniklerini anlatan Meral Şirinel, “Öğrencilerim şu anda lise çağındalar. Üniversiteye gittikleri zaman pantolonlarında ya da kıyafetlerinde yırtık olursa onları kolayca dikebilmelerini istiyorum. Kızlar daha becerikli çıktılar. Başta basit tekniklerle başlayıp ardından makine teknikleriyle devam ettik. Şimdi kloş etek kalıbı çıkardık ve bunun üzerinde çalışıyoruz. Bu 3 hafta içinde inşallah eteklerini bitirirlerse eski kotlarından çanta yapımını gösterip dönemi tamamlayacağız” ifadelerine yer verdi.