Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki son durum ile ilgili bilgiler veren Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “İnşallah merkezimizi en kısa süre içerisinde tamamlayıp engelli kardeşlerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, inşaat çalışmalarının devam ettiği Engelsiz Yaşam Merkezi’nde gelinen son durum hakkında bilgiler verdi. Oktar, “Engelsiz Yaşam Merkezimiz yükselmeye başladı. Zemin katımızın tabliyesini döktük. Genel anlamda ifade etmek gerekirse inşaat çalışmalarımız oldukça hızlı bir şekilde ilerliyor. İnşallah biran önce tüm işlemlerimizi tamamlayarak merkezimizi kullanıma alacağız” diye konuştu.

Sosyal belediyeciliğe yeni soluk
Sosyal anlamda şehrin her bölgesine yayılan bir hizmet anlayışlarının olduğunu aktaran Oktar, “Sosyal hizmetlerin şehrin her alanına yayıldığını söyleyebiliriz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’nun önemsediği projelerin başında Engelsiz Yaşam Merkezi geliyor. Merkezimiz tamamlandığında spor salonu, eğitim sınıfları, mutfağı, yemekhanesi, reviri, seminer salonu, mescidi, müzik sınıfı, dil terapi salonu, uygulama mutfağı ve ev içi becerileri salonlarıyla engelli kardeşlerimizin her türlü ihtiyacına hizmet edebilecek seviyede olacak” ifadelerini kullandı.