Cenaze hizmetleri araç filosuna dâhil edilen 13 yeni aracın devir teslim töreninde konuşan Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Aydın Sarı, “İlçelerimizin hizmet alımlarını kolaylaştırmak amacıyla her ilçemize cenaze nakil aracı teslim etmiş bulunuyoruz. Ayrıca Karasu ve Karapürçek ilçelerimize de 2 adet cenaze yıkama aracı teslim ettik. Yeni araçlar ilçelerimize hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından cenaze hizmetleri araç filosuna dahil edilen 13 yeni aracın devir teslim töreni gerçekleştirildi. Cenaze Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen programa, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zafer Poyraz, Kaynarca Belediyesi Başkanı Zeynur Özel, Geyve Belediyesi Başkanı Murat Kaya, Söğütlü Belediyesi Başkanı Hüseyin Genç, Karapürçek Belediyesi Başkanı Orhan Yıldırım, Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Aydın Sarı, şube müdürleri ve çok sayıda personel katıldı.

Sorumluluğumuzun Bilincindeyiz
Programın açılış konuşmasında söz alan Aydın Sarı, 11 adet şehir içi cenaze nakil aracı ve 2 adet de cenaze yıkama aracı ile cenaze hizmetleri filosunu güçlendirdiklerini kaydetti. Sarı, “2014 yılında çıkan Büyükşehir yasası ile cenaze hizmetleri Büyükşehir Belediyesi eliyle sürdürülüyor. İlçelerimizin hizmet alımlarını kolaylaştırmak amacıyla her ilçemize cenaze nakil aracı teslim etmiş bulunuyoruz. Ayrıca Karasu ve Karapürçek ilçelerimize de 2 adet cenaze yıkama aracı teslim ettik. Yeni araçlar ilçelerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Hizmetlerimiz Devam Edecek
Sarı konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “İlçelerimize yeni hizmetler kazandırırken sorumluluk bilinci ile hareket ediyoruz. Hizmet alanını iyi bilen ve ilçede yaşayan nitelikli personellerimizle çalışıyoruz. Yeni yasa ile cenaze hizmetlerinin sevk ve idaresi konusunda önemli adımlar attık. Gerek cenaze hizmetlerine kazandırmış olduğumuz yeni araçlar gerekse de nitelikli personellerimiz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah ilçelerimize kazandıracağımız yenilikçi hizmetlerimiz devam edecek."

İlçelerimizle Koordineli Çalışıyoruz
Vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına çalışmaların devam ettiğini belirten Genel Sekreter Yardımcısı Poyraz ise, “Yeni yasa ile birlikte cenaze hizmetleri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülüyor. Tüm hizmetlerimizi ilçe belediyelerimizle koordineli bir şekilde sürdürüyoruz. Bu şekilde vatandaşlarımızın taleplerini yerine getiriyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak cenaze hizmetleri konusunda vatandaşlarımızın memnuniyeti konusunda azami bir çaba gösteriyoruz. Yeni araçların ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Gerçekleştirilen programın devamında Genel Sekreter Yardımcısı Zafer Poyraz, ilçe belediyelerine teslim edilecek araçlar ile ilgili ilçe belediye başkanlarına bilgiler verdi.