Arifiye SAMEK’te 16 branşta 290 kursiyerin eğitim aldığını belirten Yaygın Eğitim Şube Müdürü Halide Yeliz Kama, “Birbirinden renkli eğitim çalışmalarıyla Arifiye SAMEK Arifiyeli hanımların buluşma noktası oldu” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarında (SAMEK) eğitimler tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda 16 branş ve 290 kursiyerin yer aldığı Arifiye SAMEK’te de katılımcılar renkli çalışmalara imza atıyor. El sanatlarından geleneksel sanatlara, müzik eğitimlerinden güzel sanatlara kadar birçok alanda derslerin yer aldığı Arifiye SAMEK’te kursiyerler kişisel yeteneklerini gün yüzüne çıkarıyor. 290 kursiyerle birlikte eğitimlerin devam ettiğini aktaran Yaygın Eğitim Şube Müdürü Halide Yeliz Kama, SAMEK kursiyerlerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

290 Kursiyer
Kama, “Arifiye SAMEK’te Giyim, Ahşap Rölyef, Çeyiz, Resim, El Nakışı, Resim Tekamül, Giyim Tekamül, Çini Seramik, Ebru, Dekoratif Ev Aksesuarları, Tığ ve Şiş Örgü, Takı Tasarım, İğne Oyası, Gitar, Keman ve Bağlama branşlarında derslerimiz var. 290 öğrencimiz yeni dönem eğitimlerimize kayıt yaptırmıştı. Şu anda da eğitmenlerimiz eşliğinde çalışmalarını sürdürüyorlar. İnşallah yıl sonuna kadar güzel eserlere imza atacaklardır. Tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.