Kurban Bayramı’nda kesim yapılacak yasal alanlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Zabıta Dairesi Başkanı Türkhan, “Şehrimizde kurban kesilecek yasal alanlar belirlendi. Kamuya açık alanlarda gerekli hijyen şartlarına uygun olmayan kesimler gayri resmi kabul edilecektir. Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı süresince denetimlerine devam edecek” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Kurban Bayramı’nda kesim yapılabilecek alanlar konusunda vatandaşları uyardı. Valilik, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri tarafından kesim yapılacak yasal alanların belirlendiğini açıklayan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Yusuf Türkhan, “Kurban kesmek büyük bir ibadettir. Bu kutsal ibadetin manevi havasına uygun kesim işlemlerinin gerçekleştirilmesi konusunda vatandaşlarımızdan sağduyu bekliyoruz” diye konuştu.

Yasal işlem uygulanacak
Türkhan açıklamalarının devamında ise, “Şehrimizde kurban kesilecek yasal alanlar belirlendi. Kamuya açık alanlarda gerekli hijyen şartlarına uygun olmayan kesimler gayri resmi kabul edilecektir.  Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı süresince denetimlerine devam edecek. Sağlık ve çevre koşullarına uyulmayan, gayri resmi alanlarda yapılan kesimlerle ilgili gerekli yasal işlemler gerçekleştirilecektir”.

Atıklar uygun alanlara
“Kurban kesimi ile ilgili olarak SASKİ’den yapılan açıklamayı da çok önemsiyoruz. Kesim sonrası oluşacak atıkların kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarına atılmaması konusunda vatandaşlarımızı bir kez daha bilgilendiriyoruz. Atıkların kesim yerlerinin uygun gördüğü yerlere atılması konusunda vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz. Tüm hemşerilerimizin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyoruz. Bu kutsal ibadetin ruhuna uygun bir Kurban Bayramı geçirmeyi diliyoruz” ifadelerini kullandı.