Büyükşehir Belediyesi Altyapı Tesisleri’nde çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu açıklayan Başkan Toçoğlu, “Tam donanımlı konaklama tesisi, soyunma, dinlenme ve hakem odalarının yer alacağı tribün binası ve iki suni çim sahanın bulunacağı tesislerimiz kısa süre içerisinde sporcularımızın hizmetinde olacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sakaryaspor Altyapı Tesisleri’nde çalışmalar tamamlanıyor. Şehrin sosyal hayatına değer katacak projenin tamamlanma aşamasında olduğunu belirten Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Yaklaşık 20 dönümlük bir alan üzerinde inşası devam eden Altyapı Tesislerimiz tamamlanma aşamasında. Altyapı sorumluluğunu üstlendiğimiz Sakaryaspor’umuza yeni bir tesis kazandırıyoruz.  Çağın gerekliliklerine uygun bir şekilde hazırlanan Altyapı Tesislerimiz, sporcularımızın kişisel gelişimlerine olumlu katkılar sağlayacak. İnşası tamamlanmak üzere olan yaklaşık 850 kişilik tribün binasında aynı zamanda soyunma ve hakem odaları ile dinlenme alanları da yer alacak” ifadelerini kullandı.

20 dönümlük spor alanı
Tesis içerisinde yer alacak konaklama binasının donanımı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “Kat yapım çalışmaları tamamlanan konaklama binasında sporcu odaları, seminer odaları, masaj salonu ve yemekhane bulunacak. Tesisin içerisinde yer alacak iki sentetik sahada da çim serme çalışmalarımız tamamlanıyor. Tam donanımlı konaklama tesisi, soyunma, dinlenme ve hakem odalarının yer alacağı tribün binası ve iki suni çim sahanın bulunacağı tesislerimiz kısa süre içerisinde sporcularımızın hizmetinde olacak” dedi.