Büyükşehir İtfaiye Teşkilatı tarafından 2014 yılı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler ile ilgili açıklamalarda bulunan Çelebi, “2014 yılı içerisinde 2 bin 413 yangına müdahale ettik. Bin 19 kurtarma faaliyetini başarı ile tamamladık. 242 personelimiz ile Sakaryalı hemşerilerimizin 7 gün 24 saat hizmetindeyiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Çelebi, teşkilatın 2014 yılı faaliyet raporu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Teknik donanımı ve tecrübeli kadrosu ile İtfaiye Teşkilatı’nın Sakaryalıların her zaman yanında olduğuna vurgu yapan Çelebi, “İtfaiye Teşkilatımız ile 2014 yılı içerisinde 2 bin 413 yangına müdahale ettik. Bin 19 kurtarma faaliyetini başarı ile tamamladık. 242 personelimiz ile Sakaryalı hemşerilerimizin 7 gün 24 saat hizmetindeyiz” diye konuştu.

Bilinç Oluşturduk
Çelebi, “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini en iyi şekilde korumak, olası yangınları ve kazaları en az zararla atlatabilmek için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu amaçla teşkilatımızı çağın gerekliliklerine uygun teknik donanım ile daha da güçlendiriyoruz. Her dönem hemşerilerimize gerekli uyarılarda bulunarak, daha dikkatli olmaları hususunda bilinç oluşturmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için çalışmalarımız aralıksız devam edecek” dedi.

 

Kriz Anlarında Neler Yapılabilir?
Çelebi açıklamaların devamında şu ifadeleri kullandı, “Belirli aralıklarla tatbikatlar düzenledik ve çok çeşitli eğitilmede hemşerilerimiz ile bir araya geldik. Vatandaşlarımızın kötü senaryolara daha soğukkanlı yaklaşmaları muhtemel zararları da en aza indirecektir. Bu konuda önemli bir duyarlılık oluşturduğumuza inanıyoruz. Eğitim çalışmalarımız ile ‘Muhtemel kriz anlarında neler yapılmalı? Hemşerilerimizin kurtarma ekiplerimize nasıl yardımcı olabilir? Ne gibi önlemler alınmalı?’ gibi başlıklarda başarılı bir yılı geride bıraktık” ifadelerini kullandı.