Büyükşehir Kültür Sanat Etkinlikleri ‘Ön Yargıyı Yıkmak’ isimli çalıştayla devam edecek. 28 Ekim Cumartesi günü OSM’de gerçekleştirilecek çalıştayın ilk oturumu saat 10.00’da başlayacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ekim Kültür Sanat Etkinlikleri ülkelerindeki savaş dolayısıyla Türkiye’ye gelen sığınmacılarla ilgili olarak düzenlenecek ‘Ön Yargıyı Yıkmak’ başlıklı çalıştayla devam edecek. Çalıştay için kayıtlar 28 Ekim Cumartesi günü sabah 09.00’dan itibaren Ofis Sanat Merkezi’nde alınmaya başlanacak. Çalıştay sonunda katılımcılara Sığınmacı Hakları ve Kamusal Farkındalık Sertifika takdimi de gerçekleştirilecek.

3 farklı oturum
“28 Ekim Cumartesi günü Ofis Sanat Merkezi’nde düzenlenecek çalıştay, oturumlar halinde gerçekleşecek. Programlar sabah saat 10.00’da başlayacak. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Atilla Yayla’nın üstleneceği günün ilk oturumunda ‘Sığınmacılar ve Ekonomi: Yaygın Ön Yargılara Karşı Doğru Bilgiler” konu başlığı altında Medipol Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Faik Tanrıkulu katılımcılarla birlikte olacak. 11.00’da tartışma programı başlayacak. 13.30’da ise ‘Sığınmacılar ve İnsan Haklarının Dili: Doğru Bilgiyi Doğru Dille Aktarabilmek’ başlığı ile ilgili oturumda Medipol Üniversitesi’nden Prof. Dr. Bekir Berat Özipek bilgiler verecek. 14.30’da tekrar tartışma programı olacak. Günün son oturumunda Gazeteci Ersin Çelik, saat 15.00’da ‘Sığınmacılar ve Sosyal Medya: Modern İletişim Araçlarını Etkili Kullanabilmek’ konusu ile ilgili konuşacak. Çalıştay gerçekleştirilecek tartışma programı ile son bulacak.”