HABERLER

Yeni duble yolun 1. etabı tamam

4 kilometrelik yeni duble yolun 1. etabının asfaltı atıldı. Başkan Toçoğlu, “Tepekum-Kuyudibi arasına kazandıracağımız 4 kilometrelik yeni duble yolun ilk etabında asfalt çalışmalarımızı tamamladık. Diğer etapları da hızlı bir şekilde tamamlayarak, vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ‘Ulaşımda Yeni Dönem Başlıyor’ vurgusu ile tanıtılan projelerden birisi olan Tepekum-Kuyudibi arasına kazandırılacak bulvar projesinin 1. etabında gelinen son noktayı açıkladı. Başkan Toçoğlu, çalışmalarda sona yaklaşıldığını ve kısa bir süre sonra yolun Sakaryalıların hizmetine açılacağını müjdeledi.

Çalışmalar hemen başladı
Kısa süre önce ulaşım ile ilgili hayata geçirilecek 12 dev projeyi kamuoyuyla paylaştıklarını ifade eden Başkan Toçoğlu, “Bu kapsamda çalışmalarımıza hemen başladık. Hızlı bir şekilde de neticelerini alıyoruz. Tepekum-Kuyudibi arasında kazandıracağımız arter için kamulaştırma çalışmalarımızın ardından 1. etapta birinci kat asfaltı serdik. Hızlı bir şekilde diğer gereklilikleri de tamamlayarak, yeni bulvarı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

Bin 300 metrelik arter
Başkan Toçoğlu, “Tepekum-Kuyudibi arasına inşa edeceğimiz bulvarımızın toplam uzunluğu 4 kilometre. Çalışmalarda son aşamaya geldiğimiz 1. etap ise bin 300 metrelik bir uzunluğa sahip. Bulvarımızın tamamı bölünmüş yolu, kaldırımları ve bisiklet yollarıyla hemşerilerimizin büyük beğenisini kazanacak. İlk etap çalışmalarımız 15 Temmuz Şehitler Bulvarı’na kadar uzanıyor. Bu etabımız tamamlandıktan sonra ulaşıma önemli bir alternatif kazandırmış olacağız. İnşallah bulvarımızın diğer etaplarını da hızlı bir şekilde tamamlayarak vatandaşlarımızın kullanımına sunacak ve bölge trafiğine rahatlık getireceğiz” ifadelerini kullandı.