HABERLER

Yeni bulvarın 1. etabı tamamlanıyor

Şehir merkezine kazandırılacak yeni bulvar projesinin 1. etabında sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Toçoğlu, “Tepekum-Kuyudibi arasına kazandıracağımız 4 kilometrelik bulvar projemizin 1. etabında sona yaklaştık. Kısa süre içerisinde asfaltını da tamamlayacağız. Yeni bulvar projemiz bölünmüş yolu, kaldırımları ve bisiklet yollarıyla büyük beğeni kazanacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehir merkezine kazandırılacak yeni bulvar projesinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Projenin 1. etabında sürdürülen çalışmalar hakkında görevlilerden bilgiler alan Başkan Toçoğlu’na Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı Haydar Akbulut da eşlik etti. Başkan Toçoğlu, projenin 1. etap çalışmalarında sona yaklaştıklarını belirtti.

Sıra asfaltta
Başkan Toçoğlu, “Kısa süre önce ulaşım başlığında hayata geçireceğimiz 12 dev projeyi kamuoyuna açıklamıştık. Bu kapsamda Küpçüler, Tepekum, Yağcılar ve Tuzla Mahallelerini birbirine bağlayacak yeni bulvar projesinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Projemizi etaplar halinde hayata geçireceğimizi ifade etmiş, 1. etabın kamulaştırma işlemlerini tamamlamıştık. Şimdi de arterde asfalt serim işlemlerimizi başlatacağız” ifadelerini kullandı.

Bin 300 metre uzunluk
Bin 300 metrelik 1. etap çalışmalarında gelinen noktayı aktaran Başkan Toçoğlu, “Arterde kazı ve dolgu imalatlarını tamamladık. Temel serimini başlattık. Hızlı bir şekilde asfalt, bordür ve kaldırım çalışmalarını da başlatacağız. İlk etap çalışmalarımız 15 Temmuz Şehitler Bulvarı’na kadar uzanacak. Yaklaşık bin 300 metre uzunluğunda bir çalışma olacak. Yeni bulvar projemiz bölünmüş yolu, kaldırımları ve bisiklet yollarıyla büyük beğeni kazanacak” diye konuştu.

Ulaşıma önemli alternatif
Başkan Toçoğlu, “Ulaşım başlığında şehrimizin birçok noktasında önemli çalışmaları hayata geçirdik. Yeni bulvarlar ile ulaşımı duble rahatlığa kavuşturduk. Ancak daha işimiz bitmedi. Yeni ulaşım projelerimizle trafikte zaman zaman yaşanan sıkışıkların önüne geçeceğiz. Hızlı bir yapılaşmanın olduğu şehrin doğu bölgesinde de Tepekum-Kuyudibi yolu ulaşımda önemli bir alternatif olacaktır. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.