HABERLER

Tarihi Ada’da Dönüşüm Başladı

Tarihi Uzunçarşı’da dönüşüm çalışmaları başladı. Başkan Toçoğlu, “Esnafımızla el ele verdik hayırlısıyla Cuma günü itibari ile bu güzel çalışmayı başlattık. Şehir tarihi açısından çok önemli bir merkez olan tarihi adada Türkiye’ye örnek bir dönüşüm gerçekleştireceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Tarihi Uzunçarşı’da başlatılan dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi. İnceleme gezisinde Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şenay Sakal, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Zafer Poyraz, daire başkanları ve Uzunçarşı esnafı da yer aldı.

Hayırlı Olsun
Tarihi Uzunçarşı’da çalışmalara başladıklarını açıklayan Başkan Toçoğlu, “Bir süredir Tarihi Uzunçarşı’da yapacağımız dönüşüm çalışmaları için hazırlıklarımız devam ediyordu. Esnafımızla birçok kez bir araya geldik. İstişarelerde bulunduk. Dönüşümün etaplar halinde hayata geçirileceğini ve ilk olarak kuzeyden yani Ağa Camii bölgesinden çalışmaların başlatılacağını belirlemiştik. Hayırlısıyla Cuma günü itibari ile bu güzel çalışmayı başlattık. Şehir tarihi açısından çok önemli bir merkez olan tarihi adada Türkiye’ye örnek bir dönüşüm gerçekleştireceğiz. Esnaf kardeşlerimize ve şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Esnaf Mağdur Olmayacak
Yüklenici firma yetkilileri ile de görüşen Başkan Zeki Toçoğlu, “Tarihi adadaki dönüşüm çalışması süresince esnafımızın mağdur edilmemesi ve esnafın işlerini sekteye uğratmamak en büyük prensibimiz. Tarihi Uzunçarşı için en güzelini hedefliyoruz. Burada örnek bir çalışma yapacağız. Size de burada çok büyük bir iş düşüyor. Bu aşamaya kadar geldik. İnşallah Tarihi Uzunçarşı’dan alnımızın akıyla çıkalım. Esnaf kardeşlerimiz de bu süreçte bizlerin hep yanında oldu. Bundan sonra da bu süreci esnaf kardeşlerimiz ile beraber yönetelim” ifadelerini kullandı.

Tanıtım Ofisi Hizmette
Kurmayları ile birlikte Uzunçarşı Tanıtım Ofisi’ni de ziyaret eden Başkan Toçoğlu, “Uzunçarşı’da yapılan çalışma hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için Uzunçarşı Tanıtım Ofisimizi açtık. Ofiste Fen İşleri’nden, Halkla İlişkiler Birimimizden ve esnaf derneğinden arkadaşlarımız olacak. Süreçle ilgili olarak bilgi almak isteyen esnaf kardeşlerimiz ve vatandaşlarımız ofisimizi ziyaret edebilir. Ayrıca çalışma süresince esnaf arkadaşlarımızın önerileri olursa bunları da irtibat büromuzda bulunan arkadaşlarımız ile paylaşabilirler” dedi.