HABERLER

Şehrin sağlık standartları yükseliyor

Konak Hastanesi’ni ziyaretinde konuşan Başkan Toçoğlu, “Konak Hastanesi Şehrimize değer katacak, şehrimizin standartlarını daha yukarılara çekecek bir tesis oldu. Bu tür standardı yüksek müesseseler sayesinde de inşallah sağlıkta hak ettiğimiz yeri alacağız. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan’da inşa çalışmaları tamamlanan Konak Hastanesi’ni ziyaret etti. Konak Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, Başhekim Op. Dr. Kamil Köse ve hastane çalışanlarınca karşılanan Başkan Toçoğlu, Konak Hastanesi’ni ‘şehre değer katacak’ bir yatırım olarak niteledi. Toçoğlu ayrıca çalışmalarında tüm sağlık personeline başarılar diledi.

Toçoğlu’na destek teşekkürü
Başkan Toçoğlu’nu Konak Hastanesi’nde misafir etmekten duydukları memnuniyeti dile getiren Başhekim Op. Dr. Kamil Köse, “Sakarya’nın standartlarının belli bir seviyenin üzerine çıkmasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun önderliğinde almış olduğumuz yol, göz ardı edilemeyecek bir yoldur. Başkanımız bizi her zaman yönlendirdi. Sakarya’ya yaklaşık 30 yıldır bu anlayışla hizmet verdik. 14 bin metrekarelik alana, 111 yataklı, 5 ameliyathanesi bulunan, 41 yoğun bakım odası olan bir hastane. Sakarya sağlık alanında çok önemli bir hastane kazandı. Bu vesileyle bir kez daha desteklerinden ötürü Sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Hayırlı olsun
Başkan Toçoğlu ise ziyarette yaptığı değerlendirmede, “Şehrimize değer katacak, şehrimizin standartlarını daha yukarılara çekecek bir tesisin açılışı vesilesiyle ziyarette bulunduk. Bu bölgede böyle bir tesisin hayata geçirilmesi gerçekten çok memnuniyet verici bir durum. Sakaryamız sağlıkta arzu ettiğimiz yeri almaya başladı. Bu tür standardı yüksek müesseseler sayesinde de inşallah hak ettiğimiz yeri alacağız. Bu hastanenin kuruluşundan bugüne kadar getirilmesinde emeği olan arkadaşlarımızın hepsine çok teşekkür ediyorum. Kendilerine hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. Allah utandırmasın” ifadelerini kullandı.

Başkan Toçoğlu muayene oldu
Başkan Toçoğlu yaptığı değerlendirmenin ardından hastane içerisinde incelemelerde bulundu. Yoğun bakım üniteleri, ameliyathaneler ve diğer teknik birimleri ziyaret eden Başkan Toçoğlu, hastane çalışanlarına kolaylıklar diledi. KBB (Kulak-Burun-Boğaz) servisi için sıra da alan Toçoğlu hastanenin ilk muayene olan isimleri arasında yer aldı. Göz muayenesi de olan Toçoğlu, ilgilerinden ötürü doktorları tebrik etti.