HABERLER

Şehri Korumak Hepimizin Görevi

Serdivan Kafeler Caddesi esnafı ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir eliyle Kafeler Caddesi’nde büyük beğeni kazanan bir çalışma gerçekleştirdik. Unutmayalım; şehri korumak hepimizin görevi. İnşallah Kafeler Caddesi de esnaf ve yerel yönetimler işbirliğiyle korunacak ve uzun yıllar şehrimize hizmet sunacak. Hayırlı olsun” dedi. Toçoğlu bölgeye kazandırılan Medeniyet Bulvarı’nın üniversite ulaşımındaki kilit rolüne de vurgu yaptı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan Kafeler Caddesi’nde faaliyet gösteren sektör esnafı ile bir araya geldi. Beyaz Ev’de gerçekleştirilen buluşmada Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar ve esnaf temsilcileri yer aldı.

Toçoğlu’na Hizmet Teşekkürü
Kafeler Caddesi’nde gerçekleştirilen yenileme çalışmalarından memnun olduklarını ifade eden esnaflar, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Programın devamında söz alan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Serdivan ilçemiz her geçen gün gelişimini sürdürüyor. Yeni bulvarlar, sosyal alanlar, meydanlar, parklar, hastaneler ilçemizde açılıyor. Bir kez daha ilçemize yapmış oldukları hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kafeler Caddesi’ne Yeni Yüz
Başkan Zeki Toçoğlu, “Şehrimizin hızla gelişen bir bölgesinde faaliyet gösteriyorsunuz. Tabi üniversitemizin bu bölgede olması da sizler için oldukça önemli. Hem ilçe belediyemiz hem de Büyükşehir olarak biz, Serdivan’da çok ciddi yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Kentsel tasarım ve cadde yenileme projeleri kapsamında Kafeler Caddesi’ni yepyeni bir görünüme kavuşturduk. Arterin yenilenen hali hem bölge esnafımızı hem de öğrenci kardeşlerimizi memnun etti” diye konuştu.

Esnaf İçin En İyisi
Başkan Toçoğlu, “Bölgede faaliyet gösteren esnafımız için en iyisini düşünüyoruz. Kafeler Caddesi olarak bilinen Bağlar Caddesi’nde yol genişletme çalışmalarımızı sonlandırdık. Ardından çevre düzenlemesi ve aydınlatma çalışmalarını gerçekleştirdik. Tamamlanan proje ile ilgili çok memnun edici geri dönüşler alıyoruz. Unutmayalım: şehri korumak hepimizin görevi. İnşallah Kafeler Caddesi de esnaf ve yerel yönetimler işbirliğiyle korunacak ve uzun yıllar şehrimize hizmet sunacak. Hayırlı olsun” dedi.

Bulvar Serdivan’a Çok Yakıştı
Başkan Zeki Toçoğlu konuşmalarını şu şekilde sonlandırdı; “Bildiğiniz gibi şehrimizin dört bir yanında altyapı, kanalizasyon ve içmesuyu yatırımlarımız sürüyor. Bunların yanında gerekli kentsel tasarım ve dönüşüm projelerini de gerçekleştiriyoruz. Kısa süre önce yeni bulvarı Serdivan’da hizmete aldık. Medeniyet Bulvarı, Serdivan’a çok yakıştı. SAÜ’nün girişine kadar uzatacağımız projede çalışmalar devam ediyor. İnşallah tamamlanan hali ile bu güzergah da yeni bir görünüme kavuşacak.”