Büyükşehir Belediyesi ‘Mahallemde İftar Var’ buluşmalarının ilki Sapanca Kapalı Pazar Yeri’nde gerçekleştirildi. Gönül sofralarına misafir olan Sapancalılar hep birlikte oruç açtı. Programda ayrıca hain terör saldırılarında şehit olan kolluk kuvvetleri ve vatandaşlar için de dua edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Mahallemde İftar Var’ programlarının bu yılki ilk buluşması Sapanca’da gerçekleştirildi. Kapalı Pazar yerine kurulan gönül sofralarına binlerce Sapancalı misafir oldu. Erken saatlerde programın yapılacağı alanı doldurmaya başlayan vatandaşlar, komşuları, yakınları, akrabaları ve ilçe sakinleri ile aynı sofrada buluşmanın mutluluğunu yaşadı.

Şehitler İçin Dua Edildi
Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi Hafız Ali Tel’in Kur’anı Kerim tilaveti ile gönül kapılarını araladığı buluşmada; hain terör saldırılarında şehit olan asker, polis ve siviller için dua edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu beraberinde Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer ve AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Nazmi Bostancı ile kardeşlik sofralarına misafir olan vatandaşların masalarını tek tek gezerek, Sapancalıların Ramazan’ını tebrik etti. Okunan ezan sonrası ise tüm misafirler hep birlikte oruçlarını açtı.