HABERLER

Şal Sokak’a Daha Estetik Bir Yüz

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından şehir merkezine müjdesi verilen Şal Sokak Yenileme Projesi’nde çalışmalar başladı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Adapazarı şehir merkezinde bulunan Şal Sokak’ta yenileme çalışmalarını başlattı. Bölgedeki çalışmanın ilk etabı kapsamında Dr. Nuri Bayar İlkokulu ve Şerefiye Camii arasında kalan bölüm araç trafiğine kapatıldı. Ön kazı işlemlerinin devam ettiği bölgede aynı zamanda kaldırım yenilemeleri de hayata geçiriliyor.

Trafik Alternatif Güzergahlardan
Daha önce başlatılacak çalışma kapsamında arterdeki ulaşımın alternatif güzergahlar kullanılarak sağlanacağı ifade edilmişti. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri güzergahta belirlenen noktalara gerekli işaret ve işaretçileri de konuşlandırdı. Araç sürücülerinin belirlenen alternatif yollara yönlendirildiği güzergahtaki ilk etap çalışmalarının ardından Şerefiye Camii ve Adapazarı Belediyesi bölgesini kapsayan alanda çalışmalar hayata geçirilecek.

Vatandaşlara Teşekkür
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu çalışmanın kentsel tasarım ve cadde yenileme projeleri arasında kendisine has bir yer edineceği bilgisine de kamuoyu ile paylaşmıştı. Kaldırım yenilemeleri ve ışıklandırma sisteminin yeniden yapılandırılmasını içeren proje ile Şal Sokak daha estetik bir görünüme kavuşmuş olacak. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada etaplar halinde hayata geçirilen çalışma süresince gerek imalat çalışmaları gerekse de ulaşımın trafiğe kapalı olması sebebi ile gösterilen hassasiyet için vatandaşlara teşekkür edildi.