HABERLER

“Sakarya’ya hizmet için durmadan çalışacağız”

AK Parti 71. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katılan Başkan Ekrem Yüce, “5 Nisan’da aldığımız mazbatanın ardından Sezai Karakoç’un şu dizelerini söyledim: Biz koşu bittikten sonra da koşan atlarız. Bu kadrolar; millete hizmetkâr olmaya talip kadrolardır, Sakarya’nın tamamına hizmet götürmenin sorumluluğunu üstlenmiş kişilerdir. Bizlere büyük bir destek veren hemşerilerimize olan hizmet sorumluluğumuzu bir an olsun aklımızdan çıkaramayız" dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti 71. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda AK Parti Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek, Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, ilçe belediye başkanları, gençlik ve kadın kolları başkanlarının yanı sıra çok sayıda teşkilat mensubu yer aldı.

AK belediyecilik daha ileriye taşınacak
İl Başkanı Yunus Tever, “Allah’a hamdolsun Sakarya farkını her zaman olduğu gibi 31 Mart yerel seçimlerinde de gösterdi. Aziz milletimizin partimize ve Cumhur İttifakı’na olan sevgisi, muhabbeti ve desteği için tüm Sakaryalı hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde yüzde 65’lik bir oy oranı alarak, ülkemizdeki tüm Büyükşehirler arasında dördüncü il olduk ve Sayın Cumhurbaşkanımızın övgüsüne mazhar olduk. Bizler şehrimize, milletimize daha fazla nasıl katkı sağlarız, yaşamlarını kolaylaştırıcı başka neler yapabiliriz, daha kaliteli hizmeti nasıl sunarız, işte bizler bunun gayreti ve çabası içerisindeyiz. Hedefimiz istişare ve ortak akılla gelişen AK Belediyeciliği daha da ileriye taşımaktır” dedi.

Başarılı sonuçlar
İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, “AK Kadınlar olarak 2002’de bu yana Cumhurbaşkanımızın yanında olarak ona destek verdik. AK davamızın AK kadınları olarak 31 Mart Yerel Seçimlerinde 16 ilçede çok güzel çalışmalar yaptık ve başarılı sonuçlar elde ettik. Bizim yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum” derken; İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer, “24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra teşkilatlarımızı il, ilçe, mahalle olarak ayırarak önceliğimizi teşkilatlanma çalışmalarına ayırdık. Genç esnaf ziyaretlerimizi istikrarlı bir şekilde sürdürdük. Gençlik kolları olarak 16 ilçemizde seçim stantları kurduk. Hamdolsun 31 Mart seçimlerinde başarılı bir sonuç elde ettik” dedi.

Teşkilatlar başarının mimarıdır
AK Parti Milletvekili Recep Uncuoğlu, “31 Mart seçimleri çok önemliydi. Eşi benzeri görülmemiş ittifakların adeta köy, mahalle, ilçe demeden en küçük oyların hesaplandığı ve milletimizin için her şey feda olsun sözleriyle herkesin 1 oyunun ne kadar değerli olduğu çok önemli bir seçimdi. Ama hamdolsun Sakaryamız da AK Parti ilk kurulduğu günden bugüne getiren ve bütün fedakârlıkları, bütün ömürlerine adayan bu güzide teşkilatlar sayesinde çok önemli kazançlar elde ettik. Bunun yanında Büyükşehirler arasında 4. sırada yer aldık. İl Başkanımızı, İl kadın kolları başkanımızı ve il gençlik kolları başkanımızı göstermiş oldukları bu gayret ve başarı karşısında tebrik ediyorum, Sakaryamıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Sakarya’da yüksek oy
71. İl Danışma Meclisi’nde konuşan Başkan Ekrem Yüce, “31 Mart yerel seçimlerinin ardından gerçekleştirdiğimiz ilk danışma toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. 26 Kasım’da Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildik. Gönül belediyeciliği anlayışıyla tevazu, samimiyet ve gayretle çıktığımız bu kutlu yolcuğu 31 Mart’ta yüzde 65.04’lük oy oranı elde ederek taçlandırdık.  Öncelikle hem Cumhur İttifakı’na hem de şahsıma gösterdikleri destek dolayısıyla tüm hemşerilerime, teşkilatlarımıza, ana kadememize, kadın ve gençlik kollarımıza, dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Sakarya’ya gurur verici ödül
Konuşmasına devam eden Yüce, “Geçtiğimiz hafta şehrimizin en hızlı şekilde çözülmesi gereken konuları ve partimizin 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için Ankara’daydık. Vergi iadeleri konusunda Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’la görüştük. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve bürokratlarla bir araya geldik. Ardından Kızılcahamam’da 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin istişare ve değerlendirme toplantısında Sayın Cumhurbaşkanımızı dinledik, güç ve motivasyon kazandık. Büyükşehirler arasında elde ettiğimiz oy oranı ile 4. sırada yer alarak, ödülü tüm Sakaryamız adına Cumhurbaşkanımızın elinden aldık. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın teşkilatlarımıza ve tüm Sakarya’ya selamlarını getirdik. İnşallah Ramazan’ın ardından da Cumhurbaşkanımızla şehrimizde yeniden kucaklaşacağımızı buradan tekrar ifade ediyorum. Bu vesileyle Pazartesi günü başlayacak Ramazan ayının tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum” dedi.

Her zaman çalışmaya devam
Başkan Yüce, “5 Nisan’da aldığımız mazbatanın ardından Sezai Karakoç’un şu dizelerini söyledim: Biz koşu bittikten sonra da koşan atlarız. Bu kadrolar; millete hizmetkâr olmaya talip kadrolardır, Sakarya’nın tamamına hizmet götürmenin sorumluluğunu üstlenmiş kişilerdir. Bizlere büyük bir destek veren hemşerilerimize olan hizmet sorumluluğumuzu bir an olsun aklımızdan çıkaramayız. Dolayısıyla çok çalışmalıyız, daha fazla gayret göstermeliyiz, birlikteliğimizi kuvvetlendirmeliyiz. Zaman zaman 3T kuralını sizlerle paylaştım. Başarının sırrı olarak gördüğüm 3T kuralı ise; Tebessüm, Tahayyül ve Tevekküldür. Başarılı olmanın en temel şartlarından biri de birlik ve beraberlik içerisinde olmaktır. Biz; 17 yıllık süreçte bunu en güzel şekilde tatbik etmiş, istişare kültürüyle doğruyu bulmuş kadrolarız. Rabbim istikametimizi doğru yoldan ayırmasın” dedi.

Şehre değer katacak yatırımlar
Yüce, “5 Nisan’dan bu yana mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bir yandan tebrik ziyaretlerini kabul ediyor, bir yandan da belediyemizin çalışmalarına ilişkin hazırlıklar yapıyoruz. 1 aylık süreçte de 5 bin randevulu 5 bin randevusuz olmak üzere yaklaşık 10 bin misafirimizle buluştuk. Seçim sürecinde de şehrimiz için büyük önem taşıyan, hatıraları canlandıran ADA Treni’nin uzun bir aradan sonra yeniden Tarihi Gar’a gelmesi Cumhurbaşkanımızın riyaseti ve siyasi otoritenin tensipleriyle sağlandı. TOPÇA Katlı Kavşağı’nda adeta durma noktasına gelen çalışmalar Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Cahit Turan’ın tensipleriyle seçim öncesinde hizmete sunuldu. Seçim sürecinde Sakarya’mızla müjdesini verdiğimiz Fidancılık ve Peyzaj A.Ş için ilk adımımızı Nisan meclis toplantımızda attık. İnşallah diğer projelerimiz ve şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda hareket etmeye, Sakarya’mıza değer katacak yatırımları hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.