Öğrencilerin Başarısı Ödüllendirildi

4. Liselerarası Tiyatro Şenliği
Lise düzeyinde tiyatro sanatının yaygınlaştırılması ve bu sanata ilgi duyan öğrencilerin kendilerine olan öz güvenlerinin arttırılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Liselerarası Tiyatro Şenliği, AKM’de gerçekleştirilen kapanış programıyla sona erdi. 17 Mayıs – 6 Haziran tarihleri arasında, 12 lise tarafından hazırlanan birbirinden güzel oyunların slayt gösterisinin izlenmesiyle başlayan program, ödül töreniyle devam etti. Geyve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Özel Kerime Hatun Lisesi ve SATSO Ticaret Meslek Lisesi’ne ödüllerini Vali Mustafa Büyük takdim etti. Öğrencileri tebrik eden Büyük, “Liseler arasında böyle bir organizasyonu geleneksel hale getiren Büyükşehir Belediyemizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Her ay çeşitli etkinlikler
Pamukova Endüstri Meslek Lisesi ile Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’ne ise ödüllerini Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fevzi Kılıç verdi. Kılıç, “Kültür ve Sosyal İşler Dairemiz har ay çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu programlara profesyonel tiyatroları davet edip, vatandaşlarımızla buluşturuyor. Öğrenci kardeşlerimiz, yeteneklerini keşfetmeleri ve kabiliyetlerini geliştirmeleri adına düzenlediğimiz Liselerarası Tiyatro Şenliği’ne katılarak oyunlarını sergileme fırsatı buldular. Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin her alanda başarılı olmalarını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Çiğdem ve Engin Benli ile söyleşi
Ödül töreninin ardından Kocaeli Şehir Tiyatroları oyuncuları Çiğdem Sarıhan Benli ve Engin Benli ile söyleşi gerçekleştirildi. Öğrencilerden gelen soruları da cevaplayan Engin Benli, “Öncelikle ortaya koymuş olduğunuz tüm performanslardan ötürü sizleri tebrik etmek istiyorum. 15 yıldan bu yana tiyatro sahnesinde oyunlar sergileyen bir tiyatrocu olarak, sizlerin liseden mezun olduktan sonra da profesyonel alanda oyunlar sahnelemenizi umuyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, söyleşinin ardından tiyatro sanatçıları Çiğdem Saruhan Benli ve Engin Benli’ye çiçek takdim etti.