HABERLER

Minikler Usta İsimlerin Eserlerini İnceledi

Büyükşehir Belediyesi Ofis Sanat Merkezi’nde öğrencilere dönük gerçekleştirilen atölye çalışmaları devam ediyor. Öğrenciler eğlenerek öğrenmenin ayrıcalığını yaşıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından ilkokuldan üniversiteye kadar birçok öğrenciye yönelik başlatılan atölye çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Öğrencilerin sanata ilgilerini arttırmanın amaçlandığı geziler kapsamında Enka Okulları’ndan minikler Türk resim sanatına yön veren isimlerin eserlerinin sergilendiği İMOGA Koleksiyon Sergisi’ni ziyaret etti.

Kendi Hünerlerini Sergilediler
Renkli anların da yaşandığı programda, eserleri vasıtasıyla Türk resim sanatının usta isimlerini tanıma fırsatı bulan minikler programın devamında kendi hünerlerini de sergilediler. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Her hafta en az bir okulun kültür sanat yatırımlarını ziyaret ettiği etkinlikler kapsamında öğrenciler sanatsal faaliyetler de gerçekleştiriyor. Özellikle miniklerde sanatsal farkındalığın geliştirilmesinin amaçlandığı programlar okulların talepleri doğrultusunda devam edecek” ifadeleri kullanıldı.