HABERLER

Kaynarca’ya Hizmette Sınır Yok

Kaynarca Muhtarlar Derneği Başkanı Türkan Öner ve beraberindeki heyet ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “32 kilometrelik hat inşa ederek Sapanca Gölü’nün birinci sınıf içmesuyunu Kaynarca’ya ulaştırdık. Yeni içmesuyu deposu ve 7,5 kilometrelik hat ile Kaynarca’nın mahallerine kaliteli ve kesintisiz içmesuyunu taşıdık. Hazırladığımız içmesuyu projesi kapsamında ise 45 kilometrelik içmesuyu hattı ve 6 içmesuyu deposunu ilçemizde inşa ediyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kaynarca Muhtarlar Derneği Başkanı Türkan Öner ve beraberindeki muhtar heyeti ile bir araya geldi. SASKİ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen buluşmada ilçede yapılacak olan çalışmalar masaya yatırıldı. Kaynarca’da hayata geçirilen projelerden dolayı memnun olduklarını ifade eden Kaynarca Muhtarlar Derneği Başkanı Öner, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na teşekkür etti.

Kaliteli içmesuyu
Kaynarca’da önemli içmesuyu yatırımlarını hayata geçirdiklerini belirten Başkan Toçoğlu, “Şehrimizin tüm ilçelerini birinci sınıf içmesuyu ile buluşturmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu kapsamda 32 kilometrelik hat inşa ederek Sapanca Gölü’nün birinci sınıf içmesuyunu Kaynarca’ya ulaştırdık.  Ferizli’ye bağlı Bakırlı Mahallesi’nde inşa edilen içmesuyu deposu ve 7,5 kilometrelik hat ile Kaynarca’nın mahallelerine de kaliteli ve kesintisiz içmesuyunu taşıdık” diye konuştu.

41 Mahalleye Temiz İçmesuyu
Toçoğlu, “Kaynarca ilçemiz için yeni bir içmesuyu projemizi de hayata geçiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde projemizin ihalesinin tamamlandığını kamuoyuna duyurmuştuk. Çalışmalarımıza kısa süre içerisinde başlayacağız. Kaynarca ilçemiz için hazırladığımız içmesuyu projesi kapsamında 45 kilometrelik içmesuyu hattı ve 6 içmesuyu deposu ile 41 mahallemizde zaman zaman yaşanan bulanıklık ve su yetersizliğine son vermiş olacağız. Şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Asfalt Dönemi Olacak
Yeni dönemde kapsamlı bir asfalt çalışması gerçekleştireceklerini de açıklamalarına ekleyen Başkan Zeki Toçoğlu, “İlçelerimizde gerçekleştirdiğimiz altyapı çalışmalarının yanında yeni dönemde önemli bir asfalt çalışması yapacağız. Bildiğiniz gibi asfalt üretim kapasitemizi arttırdık. İlçelerimiz için oluşturduğumuz planlar dâhilinde grup yollarını asfaltlayacağız. Hemşerilerimiz bu konuda müsterih olsunlar. İnşallah yol konusunda önemli bir hamle gerçekleştireceğiz” dedi.