HABERLER

Kat Artırımı Olmayacak

Başkan Zeki Toçoğlu, şehir merkezindeki kat artırımına son noktayı koydu

Kentsel Dönüşüm’de hızlı çalışıyoruz
Sorulan bir soru üzerine Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, kentsel dönüşüm projesinin tüm hızıyla devam ettiğini ve görüşmeler yaptıklarını söyledi. Zeki Toçoğlu, “Biz Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında herkesin bir şeyler söylemesini arzu ediyoruz. Ve öyle de oluyor. Fakat dışarıdan bu projenin yavaş ilerlediği sanılabilir. Fakat durum hiçte öyle değil. Biz hem şehrimiz insanlarıyla, şehrimiz yöneticilerimizle hem de Ankara ile devamlı görüşmeler yapıyoruz. Proje üzerinde titizlikle çalışıyoruz. Bu şehrimiz açısından çok önemli bir proje. 40 düşünüp bir karar alacağız” diye konuştu. 

ÖZSU’yu işletmeyi düşünmüyoruz

Son zamanlarda konuşulan Özsu ile ilgili tartışmalara da değinen Başkan Zeki Toçoğlu, Özsu ile ilgili hiçbir taleplerinin olmadığını ve Büyükşehir Belediyesi olarak orayı işletmeyi düşünmediklerini ifade etti. Başkan Zeki Toçoğlu, “Geçtiğimiz günlerde Karasu Belediye Başkanımız da beni ziyaret etti. Ona da söylemiştim. Bizim Özsu ile ilgili hiçbir talebimiz yok. Bana göre de yakışan orayı Karasu Belediyesi’nin işletmesidir. Ben Karasu Belediye Başkanımıza şunu söyledim. Büyükşehir Belediyesi olarak, oradan bize herhangi bir külfet getirmeyin yeter, dedim. Kendisi de bana teşekkür etti. Fakat ertesi gün ne hikmetse hiçte yakışık almayan bir şekilde Karasu Belediyesi orayı işgal etmiş. Bunu da anlamak mümkün değil” dedi.

 

Ulaşıma elektronik sistem
Geçtiğimiz meclis toplantısında belediyenin borçlarının sorulması üzerine bu meclis toplantısında Başkan Zeki Toçoğlu, belediyenin borçlarını açıkladı. Başkan Toçoğlu, ADASU ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin toplam borcunun 655 milyon TL olduğunu söyledi. Başkan Zeki Toçoğlu, yine mecliste gündeme gelen Kırkpınar’daki kanalizasyon sorununun ADASU tarafından çözüldüğünü de dile getirdi. Gerçekleştirilen meclis toplantısının 34 maddesinde ise Ulaşım Daire Başkanlığı’nın elektronik kart ve araç takip sisteminin kurulması gündeme geldi. Kabul edilen maddeye göre, elektronik kart ve araç takip sisteminin kurulması ve 10 yıl süre ile işletilmesi ve işlettirilmesi ilgili işlemler konusunda belediye başkanına ve belediye encümenine yetki verildi.  

Estetik kurul seçildi

Görüşülen maddeler arasında yeni estetik kurulunun seçilmesi vardı. AK Parti Grubu tarafından önerilen ve kabul edilen yeni estetik kurulunda şu isimler yer aldı: Zeki Toçoğlu, Recep Uncuoğlu, Cevdet Akbaş, Nuri Paker, İlker Ergül, Fatma Gülay Saygılı, Cüneyt Güvener, Özlem Tömekçe ve İmdat Yazar.