Büyükşehir Belediyesi Mahallemde İftar Var programları Akyazı’da devam etti. Gazi Süleyman Paşa Camii önünde ve çarşı içinde kurulu sofralarda binlerce vatandaş birlikte oruç açtı, ayın hazzının birlikte yaşadı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Mahallemde İftar Var’ etkinlikleri Akyazı’da devam etti. Gazi Süleyman Paşa Camii önünde ve çarşı içinde kurulu sofralarda yüzlerce Akyazılı bir araya geldi. Vatandaşlar aileleri ile gönül sofralarını doldurdu, oruçlar birlikte açıldı, ayın hazzı birlikte yaşandı. Akyazı Buluşması’nda, İstanbul Piyalepaşa Camii Baş İmam Hatibi İshak Danış Kur’an tilavetleriyle gönüllere seslendi.

Yüzler oruç açtı
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, sofralarda misafir edilen vatandaşlarla tek tek ilgilendi. Beraberinde Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ile masaları dolaşan Başkan Toçoğlu, Akyazılıların Ramazan ayını tebrik etti. Ardından okunan ezan ile Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Baro Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu ve yüzler, aynı sofralarda oruç açtı.