Büyükşehir Belediyesi ‘Mahallemde İftar Var’ Programlarında huzur sofralarının 8.’si Taraklı’da kuruldu. Kardeşlik sofralarının misafirleri hep birlikte oruç açtı, mazlum coğrafyalar için de dua etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Mahallemde İftar Var’ Programları Taraklı’da devam etti. Kapalı Pazaryeri’nde gerçekleştirilen 8. İftar buluşmasına Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, İlçe Başkanı Erdal Özen ve çok sayıda vatandaş misafir oldu.

Birlikte Oruç Açtılar
Başkan Toçoğlu, İstanbul Bakırköy Ataköy Cami İmamı Adem Karabey’in Kur’anı Kerim tilaveti ile başlayan programın devamında kardeşlik sofralarına misafir olan Taraklıların masalarını tek tek ziyaret etti. Beraberinde Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ile Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni eden Toçoğlu, miniklerle de yakından ilgilendi.

Mazlum Coğrafyalar İçin Dua
Okunan ezan sonrasında huzur sofralarında buluşan Taraklı sakinleri hep birlikte oruçlarını açtı. Adem Karabey’in mazlum coğrafyalar için yaptığı duaya ise hep birlikte amin dendi. Gerçekleştirilen buluşmanın sonunda Hayali Seçkin Bayramoğlu sahneyi devraldı. Bayramoğlu’nun doyumsuz meddah hikayelerini dinleyen minikler aileleri ile keyifli bir akşamı geride bıraktı.