HABERLER

Kafeler Caddesi Yeni Yüzüne Kavuşuyor

Serdivan Kafeler Caddesi’nde başlatılan çalışmalarda sona geldiklerini belirten Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, “Bölgedeki 1. etap asfalt çalışmalarımızı tamamladık. Caddeyi yeni yüzüne kavuşturuyoruz. Kafeler Caddesi, peyzaj ve çevre düzenlemeleriyle Serdivan’a yakışan bir görünüm kazanacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, Serdivan Kafeler Caddesi olarak bilinen Bağlar Caddesi’nde asfalt çalışmalarının başladığını açıkladı. Oktar, “Yeni dönem Kentsel Tasarım ve Cadde Yenileme Projelerinin bir yenisi Serdivan’da başlatmıştık. Bağlar Caddesi’nde devam eden çalışmalarımız kapsamında yol genişletme işlemleri sürüyor. Ayrıca bölgedeki 1. etap asfalt çalışmalarımızı tamamladık” diye konuştu.

7 Bin Ton Asfalt
Çalışmalar hakkında bilgiler veren Ali Oktar, “900 metre uzunluğundaki caddenin genişliğini 16 metreye çıkarıyoruz.  Ayrıca bölgenin kaldırım ve yürüyüş yollarında yenileme çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Bölgeye 7 bin ton asfalt atmayı öngörüyoruz. Asfaltın tamamlandığı alanlarda ise yol çizgileri ve park uyarıcıları ile ilgili de gerekli işlemler yapılıyor. İnşallah Kafeler Caddesi, peyzaj ve çevre düzenlemeleriyle Serdivan’a yakışan bir görünüm kazanacak” ifadelerini kullandı.

Trafik Geçişleri Daha Güvenli
Oktar, “Güzergâhta yer alan iki kavşakta da gerekli düzenlemeleri gerçekleştiriyoruz. Serdivan Belediyesi hizmet binası önündeki kavşağın yanı sıra, Serdivan İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki kavşakta da yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Kavşaklarda gerçekleştireceğimiz düzenleme ile trafik geçişlerini daha güvenli hale getirmiş olacağız” diye konuştu.