HABERLER

İtfaiye Filosu Güçlendi

İtfaiye Teşkilatının filosuna dâhil ettiği 8 yeni aracı inceleyen Başkan Toçoğlu, “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini en iyi şekilde korumak, olası yangınları ve kazaları en az zararla atlatabilmek için filomuza sekiz yeni araç kazandırdık. İtfaiye Teşkilatımızı çağın gerekliliklerine uygun teknik donanım ve altyapı ile buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın filosuna dâhil ettiği son teknoloji araçları inceledi. İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Çelebi’den yeni araçlar ile ilgili bilgiler alan Başkan Toçoğlu, Dünya’da kullanılan son teknoloji ekipmanları afet yönetim altyapısına dâhil etmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı. Başkan Zeki Toçoğlu, “Yeni araçlar ile gücümüze güç kattık” diye konuştu.

Teknik Donanım ve Altyapı
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini en iyi şekilde korumak, olası yangınları ve kazaları en az zararla atlatabilmek için filomuza sekiz yeni araç kazandırdık. İtfaiye Teşkilatımızı çağın gerekliliklerine uygun teknik donanım ve altyapı ile buluşturmaya devam edeceğiz. Hemşerilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için çalışmalarımız aralıksız sürecek."

İtfaiye’ye Yeni Bina
“Müdahale araç filomuzu güçlendirmenin yanı sıra, modern ve tam donanımlı yeni bir İtfaiye Merkezi’ni de şehrimize kazandıracağız. 7 gün 24 saat vatandaşlarımızın mağdur olmaması için çalışan İtfaiye Teşkilatımız bizim gururumuzdur. İnşallah yeni merkezimizle de doğal ve insan kaynaklı afetlere hazırlık, müdahale ve iyileştirme evrelerine de önemli avantajlar kazandıracağız."